Strávit letošní Vánoce v zahraničí může být levnější než v Česku

Foto: Pixabay

Česká republika se pro své obyvatele stává čím dál tím dražší destinací. Ceny energií, nájmů i potravin neustále rostou. Nabízí se proto otázka, zda by nebylo levnější strávit letošní Vánoce třeba někde jinde.


Není tomu tak dávno, co jsme záviděli důchodcům ze Švédska, nebo třeba Velké Británie, jejich důchody a možnost strávit zimu v teplejších krajích. Například Kanárské ostrovy jsou v zimě oblíbenou destinací právě britských, nebo švédských důchodců. Ale co Češi? Existuje nějaká destinace, kde by mohli žít levněji, než v České republice? Čistě matematicky ano, v praxi je to už trochu horší. A kde by to mohlo, alespoň tedy teoreticky, být?

Můžeme začít u zmíněných Kanárských ostrovů. Mezi turisty je nejoblíbenější Gran Canaria, ale i z tohoto důvodu je také zároveň asi nejdražší. Nám by se zamlouval ostrov Tenerife, kterému se také říká „Ostrov věčného jara“. Především sever ostrova je z pohledu klima velmi příjemný. Můžete se koupat v teplém moři, resp. oceánu, a přitom se dívat na nejvyšší horu Španělska, Pico del Teide (3.718 m.n.m). Všude kolem banánovníky, lehký vánek a dobré jídlo.

Pronájem domu se dvěma ložnicemi se dá na Tenerife na celý prosinec pořídit za cenu od cca 25 tisíc korun výše, což je v současnosti přibližně cena pronájmu běžného dvoupokojového bytu v Praze. Tedy co se týká bydlení, tady to vyjde nastejno. Proč tedy být v zimních plískanicích v Praze, když se dá ležet na pláži a pracovat třeba na dálku?

Potraviny jsou na Kanárských ostrovech, konkrétně tedy na Tenerife, v podstatě stejně drahé, jako v ČR. Jako příklad lze uvést třeba litr mléka (cca 25,-Kč), chléb (cca 25,-Kč), pětilitrové balení pitné vody (cca 30,-Kč), 1kg banánů (cca 25,-Kč), 1kg broskví (cca 35,-Kč), 1kg fantastických rajčat (cca 35,-Kč), nebo například papája za cca 50 korun. Ani ceny potravin tedy Čecha do kolen nijak nedostanou. Ještě levněji je pochopitelně na tržnicích a mimo turistické oblasti.

A jak se po ostrově pohybovat? Pronájem levného vozu typu VW Polo stojí kolem 300 korun na den, litr benzínu potom podle oblasti od 29 do 36 korun za litr. Ani doprava tedy nebude na ostrově pro Čechy dražší než doma. Jistě, je potřeba ještě počítat s dopravou na Tenerife. Ceny zpátečních letenek na prosinec se pohybují kolem částky 4 tisíce korun.

Z výše uvedeného je vidět, že měsíční náklady pobytu na Tenerife by neměly být nijak výrazně vyšší, než v ČR. Spíše naopak. Bonusem je potom nádherné počasí, skvělá atmosféra a dobrá nálada místních obyvatel.

Strávili byste zimu raději mimo ČR, kdyby náklady na takový pobyt byly srovnatelné s pobytem doma? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.