Ani milión korun nestačil. Zkusili jsme koupit letenku z Ruska. Kdykoliv, kamkoliv, za cokoliv

Foto: Pixabay

Vyhlášení částečné mobilizace vyvolalo v Rusku ohromnou poptávku po letenkách do destinací, kam se ještě dalo ze země létat. Zkusili jsme nějakou letenku sehnat. Jakoukoliv, a za jakoukoliv cenu.


Dalo se to čekat, ale běžní Rusové tomu do poslední chvíle nevěřili. Čemu? Mobilizaci záloh. Jenže Vladimír Putin částečnou mobilizaci ve středu ráno vyhlásil. V praxi to znamená, že do zbraně by mělo nastoupit asi 300 tisíc vojáků v záloze. A to se Rusům rozhodně líbit nebude. Válka na Ukrajině, která byla doposud pro mnoho Rusů „daleko“, se jich najednou začíná osobně dotýkat. Z obav před povinností nastoupit na frontu se tak mnoho záložáků rozhodlo ze země odejít. Jenže ouha. Letenky do Dubaje, nebo třeba Istanbulu, kam se ještě z Ruska mohlo létat, jsou totálně nedostupné.

Strávila jsem na internetu asi tři hodiny, ale být teď Rusem, který se chce dostat ze země, propadnu panice. Moc možností totiž není
Veronika Malá; Redaktorka serveru CestyAvylety.cz

Foto: PixabayZkusili jsme na letenkovém portálu Skyscanner zakoupit jednosměrnou letenku do Dubaje, nebo Istanbulu v jakémkoliv termínu od září do prosince. Byli jsme ochotni zaplatit jakoukoliv cenu a letět s jakoukoliv leteckou společností. Výsledek? Ještě před pár dny byly k dispozici stovky volných letenek. Nyní však portál hlásil: „Litujeme, nenašli jsme žádné výsledky pro tato data“. Jinými slovy, od září do prosince není na portálu Skyscanner jediná volná letenka.

Někdy prostě ani milión nestačí. Mobilizace platí v podstatě ihned a Rusové se jednoduše snaží ze země zmizet dříve, než do schránky dostanou povolávací rozkaz. Pravděpodobně jedinou variantou tak teď zůstanou pozemní cesty do arménského Jerevanu, nebo lety s privátními jety. Ty ale nabídnou jen několik desítek míst měsíčně a rozhodně nebudou pro každého. Ani středně bohatý Rus si totiž takový let nebude moci pravděpodobně dovolit.

Zajímavé je také sledovat v různých diskuzích reakce na současnou situaci. Diskutující se totiž dělí na dva tábory. Jeden říká, že by bylo lepší Rusy ze země pustit, aby nešli do zbraně a nebojovali na Ukrajině. Druhý tábor říká, že je správné, aby Rusové ze země odjet nemohli. K jakému názoru se kloníte vy? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.