Cestující na letu z Prahy do Manchesteru hrozí pokuta až 85 tisíc korun

Foto: Tiskový servis Ryanair

Za porušení přepravních podmínek hrozí neukázněné cestující na letu z Prahy do Manchesteru pokuta až 4 tisíce dolarů. Ve hře však může být i celoživotní zákaz létaní s danou společností.


Pražské letiště o letošních Velikonocích praskalo ve švech. Lety do teplých evropských oblastí, jako je například Portugalsko, Sicílie, nebo třeba Španělsko, byly vyprodané již dlouho dopředu. Také ceny letenek v tomto období vyletěly do podobných výšek, v jakých se letadla běžně pohybují. Například letenka z Prahy do Portugalska stála ve velikonočním období až 20 tisíc korun. Kdo i tak chtěl vyrazit mimo Českou republiku, a netrval na tom, že se chce procházet v plavkách po pláži, mohl si zaletět například do britského Manchesteru.

Po přistání v Manchesteru jsme nesměli vstát ze sedadel a docela dlouho jsme čekali. Potom přišla policie a paní si odvedli
Oliver F.; Cestující na letu Ryanair

Let z Prahy do Manchesteru trvá přibližně dvě hodiny. Město samotné sice není moc zajímavé, i když záleží na osobních preferencích, ale například pouhých 20 kilometrů východně od města leží národní park Peak District. Park nabízí mnoho možností pro pěší turistiku. Najdete tam i nejkrásnější jasanové lesy, vzácné nezelené orchideje, nebo různé vřesy. I kvůli tomuto národnímu parku bývají lety do Manchesteru většinou plné. A ačkoliv jde o krátký let, tu a tam to někteří z cestujících nevydrží a uklidňují se nějakým tím drinkem. Jenže někteří jdou ještě dál.

Na páteční let společnosti Ryanair z Prahy do Manchesteru jedna taková cestující nastoupila. „Během letu se z reproduktorů ozval kapitán letadla, který cestující důrazně upozorňoval na fakt, že se na palubě nesmí kouřit. Takové hlášení během letu nebývá obvyklé“, řekl nám Oliver F., který byl na uvedeném letu.

Podle něj letadlo hned po přistání odrolovalo do méně frekventované části letiště, kde zastavilo. „Letušky nám nedovolily vstát, museli jsme čekat, dokud nepřišla policie a neodvedla jednu cestující. Následně jsme se dozvěděli, že paní na toaletě kouřila. Prý jí hrozí pokuta až 4 tisíce dolarů a doživotní zákaz létání s Ryanair. To se jí ta cigareta tedy vyplatila“, říká Oliver.

Požádali jsme leteckou společnost Ryanair o vyjádření k uvedenému incidentu. Do uzávěrky tohoto článku jsme však žádnou reakci neobdrželi. Nicméně přepravní podmínky společnosti hovoří v tomto směru celkem jasně. V odstavci 6.10 je doslova uvedeno toto: „V žádné části námi provozovaných letadel nesmíte kouřit. Porušení tohoto nařízení pro vás může mít za následek přísný trestný postih a mohou být po vás vymáhány veškeré náklady spojené s narušením letu“.

Přečtěte si: Hospodští v Praze neví, co by si za oběd řekli

Zažili jste na někdy na palubě letadla podobnou situaci? Pamatujete ještě na doby, kdy se v letadlech smělo kouřit? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.