Hospodští v Praze neví, co by si za oběd řekli. Těží z toho Asiaté

Foto: Daniel Kadlec

Karbanátek, nebo sushi? Ceny obou jídel se k sobě začínají nebezpečně přibližovat. Tedy ne snad, že by sushi zlevňovalo. To spíše karbanátek dramaticky zdražuje.


Dát si dnes v Praze oběd i s polévkou pod 200 korun je téměř nemožné. I obyčejný karbanátek s bramborovou kaší, hovězí polévkou a nápojem totiž může v širším centru Prahy stát i 250 korun. Ano, na takové jídlo lze zajít třeba do nějaké jídelny „na stojáka“, nebo třeba do oblíbené restaurace v nákupních centrech Globus, kde je mnohem levněji. Jenže když je Globus daleko a v dohledu není ani žádná „lidová“ jídelna, žádnou láci nečekejte.

Z cen, které nasadili čeští hospodští, začínají těžit asijské restaurace. Nemáme však na mysli bistra v nákupních centrech a jejich „pho“, nebo „bun bo nam bo“. Máme na mysli kvalitní restaurace, které mnohdy nabízejí například program „all you can eat“, tedy program, v rámci kterého můžete sníst tolik, kolik zvládnete.

My jsme jednu takovou restauraci objevili. Najdete ji ve Vodičkově ulici vedle pasáže Lucerna. Dříve tam bývala restaurace specializovaná na burgery, nyní to je japonská restaurace, která se specializuje na sushi. A musíme objektivně přiznat, že jde o velmi kvalitní sushi. Například velké kousky lososa na sashimi, které se sotva vejde do úst, skutečně odpovídají tomu, co si Japonci pod pojmem sashimi představují.

Skvěle si však také pochutnáte třeba i na „dim sum“, tedy napařovaných knedlíčcích, které tady podávají v typickém bambusovém pařníčku. Kdo má raději klasiku, najde zde různé masové směsi, smažené nudle, rýži, restovanou zeleninu, nebo například tofu. K dispozici je i polévka a různé ovoce.

Jediné, co nás příliš nenadchlo, byla mangová „domácí“ limonáda. Bohužel, také v této restauraci považují za „domácí“ limonádu vodu smíchanou s kupovaným sirupem. Ten v tomto případě navíc moc mangové chuti nepobral. Na druhou stranu limonáda s příchutí ovoce liči byla velice chutná. Asi lepší sirup…

Celkový účet za dvě osoby byl včetně nápojů 870,- korun. Ano, je to rozhodně více než v úvodu článku zmiňovaný karbanátek s kaší. Kvalita jídla však byla výtečná a vzhledem k programu „all you can eat“, je podle nás taková cena naprosto v pořádku. Kdo by si dal oběd bez zmíněných limonád, utratil by o celých 200,- korun méně.

A jen pro jistotu a pro podezřívavé čtenáře, kteří se už možná těší, jak to v komentářích „nandají pisálkům“, že píší reklamní články za oběd. Článek není reklama. Restauraci v textu nejmenujeme a oběd jsme si zaplatili. I tak ale doporučujeme tuhle restauraci vyzkoušet. Najít ji není obtížné.

Přečtěte si: Hosté se bouří. Některé restaurace v Krkonoších ceny brutálně "napálily"

Zdá se vám cena 350,-Kč za kvalitní sushi a další asijské pokrmy v programu „all you can eat“ nízká, nebo vysoká? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.