Mauzoleum v Hanoji – bizár všech bizárů

Ho Či Minovo mauzoleum v Hanoji
Foto: Daniel Kadlec

Návštěvu Ho Či Minova mauzolea si v Hanoji nechá ujít asi málokterý turista. Je ovšem nutno říci, že jde o poněkud bizarní zážitek a nabalzamovaného prvního prezidenta Severního Vietnamu spatříte jen na pár sekund.


Vystojíte si frontu, ve které nesmíte žvýkat, jíst a vlastně ani mluvit. Fronta se pomalu a způsobně posunuje vpřed, abyste po několika minutách, v sezóně i hodinách konečně vstoupili do velké budovy umístěné v centru náměstí Ba Đình, naproti budově státnímu parlamentu. Tedy tam, kde Ho, od roku 1951 do roku 1969 předseda Dělnické strany Vietnamu, přečetl 2. září 1945 Deklaraci nezávislosti, zakládající Vietnamskou demokratickou republiku. A proč byste měli tuhlepamátku navštívit?

Historický význam

Ho Či Minovo mauzoleum je nejen architektonickým klenotem, ale také klíčovým místem spojeným s bojem za nezávislost Vietnamu. Zde je uloženo tělo prezidenta Ho Či Mina, který sehrál klíčovou roli ve formování moderního Vietnamu.

Architektonický aspekt

Mauzoleum bylo postaveno v jednoduchém, avšak impozantním stalinistickém stylu. Červený mramor a bílá žula tvoří budovu s prvky tradiční vietnamské architektury. Návštěva tohoto místa je také jedinečnou příležitostí obdivovat mistrovství vietnamských architektů a dělníků, kteří budovu stavěli.

Vzdělávací zážitek

Pro turisty, kteří chtějí více pochopit historii Vietnamu, je návštěva Ho Či Minova mauzolea zážitkem, který jim otevře oči. Možná. Vnitřní expozice, mapující život prezidenta Ho Či Mina a boj za nezávislost, poskytuje cenný vhled do minulosti téhle bezpochyby zajímavé země.

Jak se v mauzoleu chovat

Při návštěvě Ho Či Minova mauzolea si dejte pozor na oblečení. Návštěvníci by měli nosit slušné a oblečení, dlouhé kalhoty, nebo sukně. Kšiltovky nejsou povoleny. Vše pro to, abychom projevili respekt vůči místu a jeho symbolice. Navštívit mauzoleum je také záležitostí jisté úcty. Je proto důležité zachovávat ticho a dodržovat pravidla chování stanovená pro návštěvníky. Mobilní telefony by měly být vypnuty a fotografování uvnitř mauzolea je zakázáno.

V samotném srdci mauzolea můžete spatřit uchované tělo prezidenta Ho Či Mina. Návštěvníci mají příležitost vzdát hold a poklonit se jedné z klíčových postav vietnamské historie. Navštívit Ho Či Minovo mauzoleum v Hanoji je nejen cestou do historie Vietnamu, ale také jedinečným způsobem, jak pochopit odhodlání a hrdinství národa v jeho boji za svobodu. Respektujte pravidla chování, projevte úctu a užijte si nezapomenutelný pohled do minulosti tohoto fascinujícího asijského státu.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.