Nevíte, kam vyrazit za exotikou? Zkuste Kubu. Tenhle skanzen socialismu má rozhodně co nabídnout. A to nejen milovníkům starých „amerik“

Kuba
Foto: Pixabay

Kuba, ostrov plný kontrastů a historie, láká cestovatele z celého světa svou jedinečnou atmosférou. Při plánování cesty na tento karibský ostrov je dobré vědět, co všechno můžete zažít a na co si dát pozor. V každém případě to ale bude výlet plný doutníků, rumu a socialistické historie.


Co vidět na Kubě?

Havana – Stará Havana a Malecón                                                                                                                       

Začněte svou cestu v Havanské Staré Havaně, která je UNESCO památkou a nabízí nádhernou architekturu z koloniálních dob. Procházka Malecónem, dlouhým pobřežním nábřežím, vám poskytne nezapomenutelný pohled na moře a místní život. 

Trinidad – Koloniální klenot

Trinidad je dalším perlem koloniální architektury. Ulice plné dobových domů a historických náměstí vás vrátí do minulosti. Nedaleko města najdete i krásné pláže, kde si můžete odpočinout. 

Viñales – Údolí doutníků

Pro milovníky doutníků je návštěva Viñales nevyhnutelná. Toto malebné údolí je známé svými tabákovými plantážemi. Můžete si prohlédnout celý proces výroby doutníků od pěstování tabáku po ruční vázání doutníků. 

Santiago de Cuba – Kulturní poklad

Druhé největší město na Kubě, Santiago de Cuba, je centrem kubánské hudby a tance. Navštivte tamní hudební festival, ochutnejte místní speciality a projděte se po historických ulicích. 

Na co si dát pozor?

Hygiena pitné vody

Pijte pouze balenou vodu, abyste předešli problémům s zažíváním. Vyhýbejte se ledu ve veřejných místech. Riziko samozřejmě hrotí i při vychutnávání si vynikajících kubánských drinků mimo hotel. Sice neriskujete tolik, jako například v některých asijských zemích, přesto je dobré tohle riziko vzít v potaz

Omezený přístup k internetu

Internetový přístup na Kubě není tak běžný jako jinde ve světě. Připravte se na to, že můžete mít omezený čas online a věnujte se více osobním zážitkům. Fotky a videa můžete domů poslat z hotelum v tom horším případě až z letiště. Nic to ale nemění na tom, že zážitky z cesty budete mít skvělé. 

Vysoká teplota a vlhkost

Kubánské klima může být velmi horké a vlhké, zejména v letních měsících. Buďte připraveni na teploty nad 30 °C a přiměřeně se chráníte před sluncem. Důležitý je také pitný režim. A nemáme na mysli Cuba Libre. Zkuste čerstvou šťávu z pomerančů a grepů. zažene žízeň a skvěle hydratuje. 

Kde bydlet?

Casa Particular

Při zájezdu s cestovní kanceláří se vám to asi nepovede. Ale i tak byste nad možností bydlet u rodilého Kubánce popřemýšlet.Zažijte kubánský způsob života tím, že se ubytujete v Casa Particular – soukromém domě. Tato možnost ubytování vám totiž poskytne jedinečný pohled na místní kulturu a zároveň podpoříte místní obyvatele. Večer dostanete místní jídlo a třeba si zkusíte s paní domu i zatancovat salsu. 

Jak platit?

Hotovost

Na Kubě je běžné platit v hotovosti. Většina kreditních karet nemusí být přijímána, proto je dobré mít vždy dostatek hotovosti při cestování. A pochopitelně se musíte připravit na dvojí ceny. Turista prostě platí víc, než místní. S tím nic nenaděláte. 

Co si přivézt jako suvenýr?

Doutníky a rum

Kuba je známá svými doutníky a rumem. Koupě autentických kubánských doutníků a lahve místního rumu jsou vynikajícími suvenýry pro přátele nebo pro vlastní radost. pozor ale na celní předpisy, aby vás vývoz většího množství alkoholu nebo doutníků nepřivedl do problémů. 

Co ochutnat?

Ropa Vieja a Moros y Cristianos

Nemůžete opustit Kubu, aniž byste ochutnali místní speciality. Ropa Vieja, což je tradiční kubánské jídlo z hovězího masa, a Moros y Cristianos, rýže s fazolemi, jsou skvělé pokrmy, které stojí za ochutnání. 

Celkově vzato, Kuba nabízí dobrodružnou cestu plnou kultury, krásné přírody a historie. Pamatujte na místní zvyklosti a užijte si jedinečnou atmosféru tohoto exotického karibského ostrova. Buen viaje!

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.