Někteří vlekaři a restauratéři v Krkonoších ceny opravdu „přepálili“. Chtějí se zahojit

Foto: Pixabay

Špagety za 250,- korun, třetinka koly za 59,- korun, gulášovka s chlebem za 110,- korun. To nejsou ceny z centra Prahy, nebo rakouských Alp. To jsou ceny z jednoho obyčejného bistra u lanovky v Krkonoších.


Vyrazit na lyžovačku do Krkonoš nepatřilo nikdy mezi ty nejlevnější kratochvíle. Jenže letošní ceny jsou už většinou skutečně jen pro dobře situované milovníky zimních sportů. Sami jsme se o tom přesvědčili. Zajeli jsme si totiž tenhle víkend do Krkonoš zalyžovat a nestačili se divit. Obyčejný oběd v bistru pod kopcem přišel dva dospělé a dvě děti na neuvěřitelných 1.600,-Kč. To je cena, za kterou se v loňském roce dala na horách pořídit skvělá večeře pro čtyři i s láhví vína.

Vlekaři i restauratéři nezažívali během posledních zim zrovna ideální období. Covidová epidemie, v kombinaci s mírnou zimou, přivedla mnohé podnikatele v cestovním ruchu (a nejen je) na pokraj bankrotu. Ti, kteří to ekonomicky zvládli, se nyní snaží ztráty dohnat. Svědčí o tom nejen ceny ubytování a skipasů, ale také ceny jídel u sjezdovek. Ceny jsou totiž mnohde i dvojnásobné oproti cenám, za které se stejná jídla prodávala v loňském roce.

Ano, může za to jistě i vysoká míra inflace, zvyšování úrokových sazeb, cen nájmů i energií. Ale gulášová polévka s chlebem za stokorunu, nebo třeba špagety za 250 korun, to je skutečně pro většinu českých občanů příliš drahé. Tím spíše, když většina jídel svoji kvalitou dosahuje sotva průměru. „Vnímaná hodnota takových levných špaget s jakousi směsí kečupu a mletého masa, v lístku hrdě nazývané jako „Spaghetti Bolognese“, je podle nás hluboko pod částkou 150 korun“, řekl nám mladík od vedlejšího stolu, který se společně s partnerkou cenám jídel v jednom krkonošském bistru u sjezdovky velice podivoval.

O moc lépe na tom ale nejsou ani ceny ubytování, nebo skipasů. Podle rezervačního portálu, na kterém lze rezervovat ubytování, se cena za dvoulůžkový pokoj se snídaní v Krkonoších pohybuje v tyto dny v průměru okolo částky tři tisíce korun. Výjimkou ale není ani částka 10 tisíc korun za noc. Jednodenní skipas pro dospělého pak přijde na částku od jednoho tisíce výše. Záleží na resortu. Když se to vše spočítá, může čtyřčlennou rodinu přijít týdenní výlet do Krkonoš s plným servisem i na více než 100 tisíc korun.

Byli jste už letos na horách? Jaké byly ceny? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.