Vietnamský zákazník vyžaduje při nákupu auta nadstandardní servis

skoda-vietnam
Foto: ŠKODA Auto

Vietnamský trh je velmi specifický a jakkoliv se to nemusí zdát, vietnamští zákazníci jsou velmi nároční. Vybírání auta trvá delší dobu, ke slovu tak přicházejí masážní křesla i občerstvení.


Vietnamští zákazníci mají specifické požadavky a preferují osobní kontakt s prodejci. Autosalony sídlí na okrajích měst a menší pobočky mají v centru, třeba ve velkých nákupních centrech, co nejblíž zákazníkům. Právě tam si zákazník může domluvit testovací jízdu, která pak probíhá v samotném dealerství. Vybírání auta trvá delší dobu, zahrnuje i detailní prohlídku zvažovaného vozu – k dispozici je proto u prodejce i občerstvení nebo masážní křesla. Zákazník chce většinou auto ihned, vybírá proto z vozů, které má prodejce na skladě.

Detaily expanze značky Škoda na vietnamský trh přibližuje Daniel Vošvrda, projektový koordinátor strategického řízení pro nové trhy

Kdo je novým obchodním partnerem a proč jste ho zvolili?

Thanh Cong Motor Vietnam (TC Motor) je jednou z největších a finančně nejstabilnějších firem na vietnamském trhu. Sídlí v Hanoji a má rozsáhlé portfolio aktivit včetně automobilového průmyslu, rezidenčních a kancelářských nemovitostních projektů, hotelových komplexů a průmyslových areálů. Značka Škoda se rozhodla spolupracovat s TC Motor kvůli jeho silnému postavení na trhu, aktivnímu investování do průmyslových zón a schopnosti přispět k ekonomickému rozvoji celého regionu. TC Motor vlastní například Viet Hung Industrial Park, kde Škoda Auto plánuje rozmístit svou výrobu, a má veškerou nezbytnou infrastrukturu pro realizaci investičních plánů automobilky.

Kde bude obchodní partner působit a co je pro tuto lokalitu specifické?

TC Motor působí v provincii Quang Ninh, kde se nachází Viet Hung Industrial Park. Tento průmyslový areál je strategicky umístěn a má přístup k rozvinuté dálniční síti, velkokapacitnímu mořskému a říčnímu přístavu a bohaté silniční infrastruktuře.

Jaká bude forma spolupráce?

Lokální výroba vozů značky Škoda bude zajišťována prostřednictvím smlouvy o výrobě. TC Motor se stane dovozcem a distributorem vozidel Škoda na základě globálně platné smlouvy. Bude zastupovat značku Škoda na celém vietnamském trhu, řídit rozvoj, standardy a kvalitu dealerské sítě, investovat do budování povědomí o značce a zvyšování image. Důležitou součástí spolupráce bude také nabídka servisních a poprodejních služeb pro zákazníky.

Jaká bude dealerská síť?

Dealerská síť Škoda Auto ve Vietnamu bude budována na základě předem definovaného obchodního modelu. Bude se podobat tomu evropskému s nezávislými prodejci, kteří budou mít přístup k podpoře, školením a know-how od automobilky. Cílem je rychle rozšiřovat síť a pokrýt potřeby zákazníků v celém Vietnamu, získat významný podíl na vietnamském trhu a stát se přední značkou v automobilovém průmyslu.

O jaké se jedná investice?

Škoda Auto a Škoda Volkswagen India Private Limited (ŠAVWIPL) investují do projektu ve Vietnamu zvláště do vývoje a výroby. Další významné investice jdou také od místního partnera TC Motor. 

Kdo je největším konkurentem na tamním trhu?

Na vietnamském trhu automobilů jsou největšími konkurenty japonské a korejské automobilové značky, které již mají silnou pozici a dobře rozvinutou dealerskou síť.

Kolik vozů plánuje Škoda ve Vietnamu prodat?

Škoda Auto počítá ve střednědobém horizontu s ročním odbytem 30 000 vozů a po roce 2030 mají dodávky vzrůst dokonce na více než 40 000 automobilů.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.