Společnost Malaysia Airlines zmodernizuje v letošním roce svou flotilu

Foto: Unsplash

Společnost Malaysia Airlines zmodernizuje svou flotilu tím, že ve třetím čtvrtletí roku 2024 přidá čtyři letadla A330neo a osm letadel Boeing 737 MAX 8. Očekává se, že modernizace flotily podpoří postpandemický růst místního leteckého průmyslu.


Společnost Malaysia Aviation Group (MAG), mateřská společnost Malaysia Airlines, podepsala v roce 2022 memorandum o porozumění se společnostmi Airbus a Rolls Royce. Vlajkový dopravce získá 10 letadel A330neo, která jsou zakoupena přímo od společnosti Airbus a jejichž dodávky jsou naplánovány do roku 2028, přičemž zbývajících 10 letadel si pronajme od společnosti Avolon.

Airbus A330 Neo

Letoun A330neo je vybaven motory Rolls Royce Trent 7000, skládá se z 28 sedadel v business třídě a 269 sedadel v ekonomické třídě, z nichž 24 sedadel je vybaveno extra prostorem pro nohy. Nové letadlo by také mohlo nabídnout až o 25 % nižší spotřebu paliva. Očekává se, že nově příchozí letouny nahradí flotilu A330ceo provozovanou v síti společnosti v Asii, Oceánii a na Středním východě.

Společnost Airbus již dříve uvedla, že Malajsie je pro výrobce letadel třetím největším trhem v asijsko-pacifickém regionu, hned po Číně a Indii.

Boeing 737 MAX 8

Flotilu dopravci však dodává také společnost Boeing. Již v roce 2016 si společnost Malaysia Airlines objednala prostřednictvím operativního leasingu se společností Air Lease Corporation celkem 25 letadel 737 MAX 8, která budou dodána do roku 2026. Dodávka prvního letounu Boeing 737 MAX 8 se loni zpozdila o tři měsíce kvůli problémům v dodavatelském řetězci. Nové letadlo má 12 míst v business třídě a 162 míst v ekonomické třídě.

Nový let do Indie

V Malajsii dochází k oživení leteckého průmyslu po pandemii. Dopravce zvýšil své úsilí a v důsledku vysoké poptávky oznámil zvýšení frekvence vnitrostátních letů. Malajsie mezitím vynakládá veškeré úsilí, aby nalákala více turistů. Již dříve vláda udělila bezvízový vstup státním příslušníkům Číny a Indie. Podobnou politiku vůči cestujícím z těchto dvou zemí provádí také Thajsko. Letecká společnost Malaysia Airlines by z této politiky mohla těžit. V reakci na nárůst poptávky po cestování tato letecká společnost nedávno zahájila lety do Ahmedábádu. Ahmedábád se stal devátou destinací letecké společnosti v Indii.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.