Neobvyklá místa která navštívit v Bangkoku

Foto: Martin Filipi

Bangkok je město, které se bez přehánění dá nazvat „městem plným překvapení“. Někoho uchvátí památky, jiného pouliční stánky s jídlem a někdo se třeba těší na masáže. Každý si v Bangkoku najde to své.


Co navštívit v Bangkoku

Turisté stráví většinou v Bangkoku jen několik dní a potom hned pokračují do dalších thajských destinací. Někdo na ostrovy, jiný do vnitrozemí. Co ale v Bangoku vidět, aby byl zážitek co nejlepší? Tady jsou některé naše tipy. Jsou možná trochu nekonvenční, ale ty hlavní turistické atrakce najdete v každém průvodci. 

Navštivte kavárnu Unicorn Café 

Kavárna Unicorn Café je v celku bizarní, ale také jedinečná kavárna v centru Bangkoku, která se nachází pouze pár minut chůze od stanice Chong Nonsi. Jak už název napovídá, vše uvnitř má motiv jednorožce, od celkové výzdoby až po jídlo a nápoje. Můžete tak ochutnat například dorty v barvách duhy, hamburgery ve tvaru jednorožce a barevné nápoje podávané ve sklenicích ve tvaru jednorožce. Zážitek, na který jen tak nezapomenete. 

Vydejte se na lekci Muay Thai 

Muay Thai je thajský národní sport a návštěva lekce je skvělým způsobem, jak poznat místní kulturu z trochu jiného pohledu a zároveň si zacvičit. V Bangkoku je spousta tělocvičen a studií, které nabízejí lekce. Ať už jste úplný začátečník nebo zkušený boxer, můžete si najít tu úroveň, která vám bude vyhovovat. Ceny jsou různé, ale pokud budete chtít navštívit kvalitní studio s dobrým trenérem počítejte s cenou okolo 1000 THB. 

Ovoce durian 

Durian je ovoce, které je proslulé svou silnou „vůní“ a (subjektivně) velmi zvláštní chutí. Někteří lidé ho milují, jiní nenávidí, ale v každém případě je to něco, co byste při návštěvě Bangkoku měli vyzkoušet. Durian najdete v Thajsku úplně všude. Na trzích, u pouličních prodejců po celém Bangkoku nebo i v klasickém 7-Eleven (tam jsou ceny většinou vyšší). 

Věž duchů 

Věž duchů je opuštěný mrakodrap v centru Bangkoku, který se stal oblíbeným cílem městských průzkumníků. Vstup do budovy je však přísně zakázán, hlavně kvůli bezpečnosti. To však mnoha lidem nezabrání v tom, aby se do ní vplížili a vyšplhali na její vrchol, odkud se naskýtá výhled na město. V okolí budovy se však pohybovat můžete a už to je zážitek sám o sobě. 

V Bangkoku lze najít opravdu zvláštní atrakce od kavárny s motivem jednorožců až po opuštěné mrakodrapy. Pokud při své cestě hledáte něco trochu jiného a nechcete navštěvovat pouze mainstream atrakce, vyzkoušejte naše tipy.   

Máte nějaký svůj tip, co zvláštního v Bangkoku vidět? Napište nám do diskuze

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.