Líbánky 2024: Romantika na exotických místech rozhodně zabere

Bora Bora
Foto: Pixabay

Čeká vás letos svatba a rádi byste si po nekonečném plánování dopřáli pohádkovou svatební cestu na některém z nejkrásnějších míst světa? Přinášíme tipy na exotické destinace, i to nejlepší z líbánkové klasiky.


Tajemství jižního Pacifiku

Hledáte-li dokonalou romantickou destinaci, souostroví Bora Bora ve Francouzské Polynésii bude tou pravou volbou. Úchvatná exotická krajina okouzlí tyrkysovými lagunami, bílými písčitými plážemi a malebnými korálovými útesy, kde je možné spatřit pestrobarevné ryby i obří rejnoky. „Právě přírodní krásy jsou to, co vytváří z Bora Bora dokonalé místo pro romantické procházky po pláži nebo večeře při západu slunce. Tato exotická perla navíc nabídne luxusní ubytování v podobě bungalovů nad vodou, což může být pro spoustu párů symbolem dokonalé romantiky. Probouzet se ráno s výhledem na průzračný oceán bude pro mnohé nezapomenutelným zážitkem,“ říká k výběru líbánkových destinací Jiřina Ekrt Jirušková, tisková mluvčí cestovní agentury Invia a dodává, že souostroví kromě bohatého podmořského světa poskytne i skvělé trasy pro pěší turistikou nebo jízdu na horském kole, a to zejména v okolí hory Mount Oteman.

Exotický sen

Objevte kouzlo vyhlášeného ostrova jihovýchodní Asie, který kromě tropického deštného pralesa nabídne doslova čajovníkový ráj s ochutnávkou pravého cejlonského čaje. „Srí Lanka, divoký, tropický ostrov plný přírodního bohatství poskytne dobrodružství i dokonalý odpočinek. Deštné pralesy poskytnou příležitost pozorovat místní tropickou zoo plnou neobvyklých druhů rostlin i zvířat a místní památky vás naopak zavedou zpět do tajuplné asijské mytologie. Návštěvu tohoto tropického ráje doporučují všem, kteří touží po lehce exotičtější a dobrodružnější svatební cestě,“ říká tisková mluvčí společnosti Invia a dodává, že země nabídne i neméně luxusní ubytovací kapacity: „Ideálním místem s přepychovými hotely je letovisko Beruwala, které se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova.  Objevíte zde dokonalý mix místní kultury i gastronomie a také neméně úchvatné pláže. Navíc je ideálním startovním bodem pro objevování krás celého ostrova.“

Pro dobrodružné duše

Při přemýšlení o dokonalé svatební cestě je snadné zaměřit se na klasické destinace plné luxusních hotelů a bílých písečných pláží. Víte ale, že cestování na místa plná divoké krásy může být stejně i možná více poetické, než líbánky v prvoplánově romantických destinacích? Vyrazte na sopečné souostroví v Pacifiku, které se otevřelo cestovatelům teprve nedávno, a objevte jedno z nejunikátnějších míst naší planety. „Galapágy nabízejí jedny z nejkrásnějších a nejodlehlejších pláží na světě, kde si můžete užít soukromí a romantické chvíle ve dvou. Patří k jedinečným místům, kterých už na světě není mnoho. Pod hladinou se skrývá svět plný úžasných tvorů, jako jsou mořské želvy a rejnoci, na souši vás naopak přivítají tučňáci, podivní ještěři, obrovské želvy, modronozí terejové nebo vyhřívající se tuleni. Můžu vás ujistit, že poznat Galapágy bude rozhodně životním zážitkem,“ dodává Jiřina Ekrt Jirušková s tím, že cesta za poznáním Galapág začíná v Quitu, hlavním městě Ekvádoru. „Poté máte v podstatě dvě možnosti. Využít můžete několikadenní plavbu lodí, v rámci které budete proplouvat kolem souostroví a postupně poznávat další části této země. Nebo se můžete ubytovat na pevnině a okolní ostrůvky objevovat trajektem či na člunu,“ doplňuje tisková mluvčí s tím, že ani v jednom případě se nejedná o masovou turistiku. Pokud tedy hledáte něco opravdu netradičního a jste duchem dobrodruzi, Galapágy vás rozhodně nezklamou. 

Ráj zážitků

Přestože se jedná společně s Maledivami o líbánkovou klasiku, nemůže na seznamu líbánkových destinací chybět. Mauricius představuje dokonalý mix odpočinku na nejkrásnějších plážích světa i úchvatnou přírodu pro všechny, kteří hledají perfektní místo pro horskou turistiku. „Mauricius je rájem, kde si každý najde to své. Ať už byste si rádi odpočinuli v luxusních resortech u pláží s bílým jemným pískem nebo si dopřáli vysokohorskou turistiku s nejimpozantnějšími výhledy, marně byste hledali lepší lokalitu. Na zamilované páry zde čeká opravdu moře zážitků,“ dodává k výběru líbánkových destinací Jiřina Ekrt Jirušková. K vyhlášeným místům patří zejména národní parky, jako je Black River Gorges, které nabízejí možnost pozorovat místní flóru a faunu, ale i krásné výhledy do okolní pohádkové krajiny s množstvím vodopádů.

Pohádková romantika

Za korálovými útesy a tyrkysovým mořem nemusíte na druhý konec světa. I méně přeplněné destinace na březích Nilu mohou být tou pravou volbou. Co takhle okouzlující západy slunce s výhledem na úchvatné pyramidy nebo plavba za nejkrásnějšími památkami starověku? Vraťte se společně do míst, kde se odehrál jeden z nejromantičtějších příběhů naší historie mezi královou Kleopatrou a Markem Antoniem: „Mezi vyhlášené líbánkové destinace v Egyptě patří Sharm El Sheikh, a to zejména pro své dechberoucí západy slunce. Nachází se zde luxusní, útulné resorty, korálové útesy a nádherné písčité pláže. Punc romantiky má rozhodně Alexandrie, proslulá největší knihovnou na světě. Z dalších populárních cílů pro svatební cestu bude i město El Gouna známé jako egyptský Karibik,“ uzavírá Jiřina Ekrt Jirušková.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.