Udržujte hodnotu svého vozu kvalitní a pravidelnou péčí. Není to nic složitého ani drahého

Mytí podvozku
Foto: Shell

Aby byl vůz v nejlepším pořádku, je důležité se o něj nejen pravidelně, ale také kvalitně starat. Seznamte se proto s pěti nejdůležitějšími věcmi, které auto potřebuje jak po zimních měsících, tak i během celého roku.


Mnozí z nás bereme auto jako něco, co nám má sloužit a čemu se nechceme nijak moc věnovat. Jenže když potom chceme takového dříče prodat, spláčeme nad výdělkem. Auto, o které nebylo pečováno, totiž ztrácí na hodnotě mnohem více a rychleji než to, o které se jeho majitel v průběhu let řádně staral. Přitom taková péče není nic složitého a ani drahého. Stačí dodržet alespoň pět následujících rad:

Očištění podvozku

Foto: Shell

Pravidelné mytí auta není jen o mytí karosérie. Některé části vozu umýt vysloveně potřebují. Například podvozek, který byl během zimy vystaven působení posypové soli a nyní na něj negativně působí pro změnu zase prach, bláto, pyly nebo zbytky provozních kapalin. Těchto nečistot se můžete zbavit během několika minut, pokud v myčce zvolíte program, který zahrnuje mytí podvozku. Takové programy nabízí téměř každá automyčka Shell. „Pokud podvozek svého vozu pravidelně nečistíte, může se následně na některých dílech vytvořit mikrokoroze, a všechny ochranné a silikonové části, které zároveň tvoří konzervační vrstvu komponentů, ztrácejí svůj účinek. Pravidelným mytím můžete v konečném důsledku snížit náklady na opravy a zachováte hodnotu a funkčnost karoserie,“ potvrzuje Michal Beneš, šéf divize Customer Support BMW Česká republika.

Používejte kvalitní aditivované palivo

Foto: Shell

V chladnějším období váš vůz častěji trápí karbonové usazeniny kvůli studeným startům. Usazeniny se tvoří na vstřikovačích paliva a sacích ventilech, což může snížit výkon motoru, nebo v horším případě hrozí dokonce i jeho poškození. Platí to jak v případě tankování nafty, tak i benzínu. Pokud si myslíte, že vyřešit tento problém je složité, vyvedeme vás z omylu. Stačí sáhnout po kvalitních aditivovaných palivech s čisticími účinky, která si s usazeninami hravě poradí. „Ideálním řešením je například nová generace paliv Shell V-Power, která stoprocentně čistí klíčové části motoru od usazenin, snižuje spotřebu paliva a plně omlazuje výkon motoru. Alternativou pro udržení čistoty motoru je také Shell FuelSave,“ uvedla Markéta Jakoubková, manažerka kvality paliv Shell.

Kontrola tlaku v pneumatikách

Foto: Shell

Nesprávný tlak v pneumatikách, zejména při kolísání teplot, může výrazně ovlivnit jízdní vlastnosti a zvýšit riziko nehody,“ říká David Pelánek, instruktor bezpečné jízdy na Polygonu Brno. Pokud tlak v pneumatikách pravidelně nekontrolujete, sledujte svůj palubní počítač. Když se rozsvítí kontrolka tlaku v pneumatikách, vaše pneumatiky mají nízký tlak, resp. v nich došlo k poklesu tlaku. Zastavte se na nejbližší čerpací stanici, kde to do pár minut vyřešíte. Pokud si na huštění pneumatik netroufáte svépomocí, na čerpacích stanicích Shell vám s tím rádi a zdarma pomohou. Nestyďte se oslovit vyškolený personál, který je připraven vám pomoci.

Očištění čelního skla

Zažili jste letní bouřku v autě se špatně setřeným čelním sklem? Na silnici to může být velmi nebezpečná situace. Přitom se jí lze snadno vyhnout. Stěrače můžete snadno zkontrolovat a případně vyměnit přímo na čerpací stanici během několika minut. I s touto zdánlivou drobností vám může pomoct venkovní personál čerpacích stanic Shell a nepotřebujete k tomu tedy mít žádné zvláštní technické znalosti.

Dezinfekce interiéru vozu

Věděli jste, že podle studií je v interiéru auta více bakterií než na toaletě? V autě přitom trávíme mnohem více času. Pokud chcete, abyste vy nebo vaše děti dýchali čistší vzduch, musíte udělat víc než jen otřít prach na palubní desce. Jednou za čas vydezinfikujte tvrdé části interiéru svého vozu (palubní desku, dveře, dělený tunel atd.) a čalounění důkladně vyčistěte nebo vytřete, abyste odstranili bakterie a roztoče. Důležité je také čištění filtrů a pravidelná výměna náplně do klimatizace, s čímž poradí a pomohou pracovníci v servisu.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.