Chorvatsko má silné soupeře. Češi v létě vyrazí i do Bulharska a Albánie

Albánie Saranda
Foto: Pixabay

Tradiční letní dovolenková destinace českých turistů, Chorvatsko, dostává silné soupeře. Češi se letos ve větším počtu vypraví také do Bulharska a Albánie.


Chorvatsko je pro statisíce českých turistů po dlouhá léta letní turistickou destinací číslo jedna. Češi Chorvatsko prostě milují, a i když se každoročně v mediálním prostoru najdou možná desítky článků o tom, jak je tam draho, Češi na Chorvatsko nedají dopustit. Letos by tomu ale mohlo být jinak. A není potřeba jezdit na druhý konec světa a utrácet vysoké částky za dopravu i ubytování. Zajímavé destinace se nacházi i necelé tři hodiny letu z Prahy

Tipem je Bulharsko a Albánie

O své místo na slunci se totiž chce porvat také Bulharsko a Albánie. Zatímco Bulharsko bylo v době před rokem 1989 jednou z mála možností, kam mohli Čechoslováci vyrazit k moři, pokud na to tedy měli peníze, Albánie byla, a doposud vlastně je, zemí turismem moc nepolíbenou. Jak zaznělo v reportáži na České televizi, čeští turisté už dávno nejsou těmi, kteří si naloží škodovku plechovkami piva, usmaženými řízky nebo karbanátky a vyrazí někam do kempu. Naopak. Roste zájem o luxusní pobyty s all inclusive programem. A Bulharsko tomu jde naproti. Stačí si do internetového portálu nabízejícího ubytování požadavek na pětihvězdičkový hotel u moře a vyskočí jich desítky.

Saranda je ráj pro potápěče

Podobné to je i doposud zatím ještě ne zcela objevenou Albánií. Pro české turisty je Albánie dosud často opomíjeným cílem, přestože nabízí mnoho atraktivit a zážitků. Jedním z největších lákadel Albánie pro české návštěvníky jsou její úchvatné pláže a malebná pobřeží na jihu země. Oblast kolem města Saranda, ležící na břehu Jónského moře, láká svými azurovými vodami a skalnatými zátokami, které jsou ideální pro šnorchlování či potápění.

Antické město Burint zapsané v UNESCO 

Pro milovníky historie a kultury je Albánie bohatým zdrojem objevů. Starověké památky, jako je antické město Butrint, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, fascinují svou architekturou a historií. Stejně tak středověké pevnosti a osady v horách nabízejí pohled do minulosti této regionu.

Ať už to letos bude Bulharsko nebo Albánie, obě destinace vám nabídnou skutečně velmi zajímavé zážitky. Zkuste jednou Chorvatsko vynechat, možná budete velice příjemně překvapeni.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.