Láká vás Vietnam? Stojí to za to a hlavně, země je teď skoro bez turistů

Foto: Marek Brunner

Vietnam je pro našince stále poněkud neznámou destinací. Koho však tato asijská země láká, neměl by rozhodně otálet. Vietnam po dvou letech otevřel hranice a je zatím skoro bez turistů


Vietnam Dovolená

Do Vietnamu se dá od poloviny března cestovat opět pohodlně z Prahy. I přes válku v Ukrajině a omezení letů jak nad Ukrajinou, tak i nad Ruskem, lze najít několik linek, která vás s jedním přestupem dopraví do Hanoje nebo do Saigonu (Ho Či Minovo město) v rozmezí 15 – 25 hodin. Asi nejpohodlnější jsou aktuálně letenky od společnosti Qatar nebo Emirates v ceně kolem 20 tisíc. Kdo chce ušetři nějakou tisícovku, může vyzkoušet přímý let z Frankfurtu. Letí se s vietnamskými aerolinkami Bamboo, let trvá cca 12 hodin a cena se aktuálně pohybuje kolem 17 tisíc korun.

Před odletem si budete muset požádat o vstupní víza. Dříve se využíval tzv. „Zvací dopis“, dnes to vyřídíte elektronicky. Vyplníte zdravotní formulář, který si můžete stáhnout v AppStore i Google Play pod názvem Vietnam Health Declaration a stáhnete si aplikaci PC Covid. Ta je pro cestu povinná. Zároveň je nutné uzavřít cestovní pojištění s krytím alespoň 10 tisíc USD, které pokrývá i náklady spojené s případným onemocněním Covid-19. Pak už jen zkontrolovat, zda máte očkování proti žloutence a břišnímu tyfu a můžete vyrazit.

Jak dlouho být ve Vietnamu

Jestli vám to situace dovolí, cestu si naplánujte alespoň na deset dní. K vidění je toho ve Vietnamu totiž skutečně hodně. A nijak vás to finančně nezruinuje. Nejdražší na celém výletu bude rozhodně letenka. Bydlení v Hanoji v komfortním pokoji s wi-fi, koupelnou a klimatizací pořídíte nyní bez problémů za 400 korun na noc, většinou i se snídaní. Cena jídla na ulici (nebojte, je to opravdu bezpečné) se pohybuje v řádech desetikorun, místní pivo stojí deset korun.

Co dělat ve Vietnamu

Hanoj

A kam vyrazit? Doporučujeme letět do Hanoje a prozkoumat jak město, tak severní část Vietnamu. Ubytujte se v centru Hanoje u jezera Hoan Kiem. Navštivte Ho Či Minovo mauzoleum, Chrám literatury, projděte se večer kolem jezera, ochutnejte skvělé závitky a Phó přímo na ulici, prozkoumejte uličky v centru. Kdo se nebojí chmurné nálady, ten určitě ocení zajímavou expozici v tzv. Hanojském Hiltonu. Ale pozor, nejde o skutečný hotel, nýbrž o vězení Hoa Lo. Expozice je to pěkná, ale skutečně drsná.

Ha Long a hmongské vesnice

Z Hanoje potom můžete vyrazit na jednodenní nebo dvoudenní výlety. Nabízí je nespočet turistických kanceláří za skvělé ceny většinou se jede luxusním minibusem, mnohdy s koženými polohovatelnými sedačkami, wi-fi připojením a malým občerstvení. Navšívit byste rozhodně měli zátoku Ha Long, která je nyní skoro liduprázdná, vyrazit do městečka Lao Cai a navštívit hmongské vesnice, podívat se na pagodu Bai Dinh nebo vyrazit do turisty neznámých vesniček. To vám většinou poradí recepční na hotelu, který obratem zajistí i odvoz. Buď autem, nebo na skútru

A jedna rada na závěr. Ve Vietnamu vždy smlouvejte. I v cestovní kanceláři nebo v hotelu. Buď dostanete upgrade pokoje, nebo rovnou finanční slevu. Vietnamci jsou na smlouvání zvyklí a vždy s ním při vyřčení první ceny počítají. Tak pěkný výlet.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.