Katar chystá k listopadovému mistrovství světa ve fotbale vodní park s nejvyšší skluzavkou na světě

Foto: Pixabay

Česká reprezentace se bohužel na mistrovství světa opět neprobojovala, nicméně i tak stojí za to do Kataru vyrazit. Nejen na fotbal, ale také na velmi neobvyklé atrakce, které se Katar chystá otevřít.


Ještě před listopadovým zahájením mistrovství světa ve fotbale v Kataru 2022 se totiž v celé zemi otevře řada výjimečných nových projektů v oblasti cestovního ruchu. Každá z těchto staveb, od zázračné Země zimního slunce až po ráj vodních sportů, přidává ke směsici atrakcí a aktivit něco skutečně neobvyklého a zvláštního.

Rok poté, co Katar 12. července 2021 znovu otevřel své hranice světu, odhaluje Qatar Tourism nejnovější atrakce, které budou navazovat na rozsáhlou strategii rozvoje cestovního ruchu posledních několika let. Katar chce využít přílivu více než jednoho milionu návštěvníků, který se očekává v souvislosti s mistrovstvím světa ve fotbale 2022, a chce ukázat světu své skryté poklady a nepřehlédnutelný dovolenkový potenciál.

Jak uvedl server TravelDaily, katarští představitelé připravili zábavu pro všechny typy cestujích. Pro ty, kteří hledají slunce, moře a písek, jsou připraveny nové pláže, pro dobrodruhy potom nové zábavní parky a hotely s vodními sporty a pro návštěvníky, kteří hledají klidnější dovolenou, spousta nových letovisek, lázní a restaurací. A toto by mělo být pět nejnovějších atrakcí, které na návštěvníky Kataru čekají

Zimní říše divů

Připravovanou atrakci o rozloze 200 000 m2, která se nachází nedaleko města Lusail severně od katarského hlavního města, bude provozovat společnost IMG (International Marketing Group), stejná společnost, která každoročně spravuje Winter Wonderland v Hyde Parku.

Pláž Fuwairit Kite Beach (FKB)

FKB je připravované moderní plážové středisko pro kitesurfing ve Fuwairitu. Fuwairit je pobřežní vesnice ležící přibližně hodinu jízdy severně od Dauhá, kde jsou díky stálému větru, ideální vodě v oceánu a prachově jemnému písku vynikající podmínky pro kitesurfing. Resort je navržen s ohledem na životní styl kitesurfařů a nabízí vše, co tato komunita potřebuje. K dispozici tak bude například i studio jógy, plně vybavená posilovna, restaurace, bazén a mnoho dalšího.

Outpost Al Barari

The Outpost bude první svého druhu v Kataru, který spojuje zážitky blízké přírodě, udržitelnost a luxusní pohostinnost do jednoho krásného resortu v celosvětově unikátní přírodní rezervaci Inland Sea.

Ostrov Qetaifan North

Qetaifan Island North, který je označovaný jako první "ostrov zábavy" v Kataru, bude zahrnovat plovoucí hotely, plážové kluby a především vodní park s 36 atrakcemi - včetně zóny "The Icon Tower" s 85 metrů vysokou skluzavkou, která se má stát nejvyšší svého druhu na světě. Ostrov se rozkládá na ploše 1,3 milionu metrů čtverečních v blízkosti stadionu Lusail, kde se bude konat finále mistrovství světa ve fotbale v Kataru 2022.

Projekt West Bay North Beach

West Bay North Beach je rozsáhlý nový projekt v oblasti cestovního ruchu, který se buduje na ploše 40 000 metrů čtverečních na prémiové pláži v centru Dauhá. Veřejné a soukromé plážové prostory nabídnou tři odlišné plážové zážitky s širokou nabídkou jídel a nápojů a vytvoří tak vyhledávanou městskou pláž, kterou si bude moci užít každý.

Připomeňme, že do Kataru se dá i z Prahy dostat pohodlně přímým letem se společností Qatar Airways. Zpáteční letenky začínají na částce cca 20 tisíc korun, přičemž let trvá přibližně 5 a půl hodiny. Vyhledávací servery zmiňují i alternativní let se společností Rwand Air, nicméně v době psaní tohoto článku nebyly ceny letenek dostupné. Z Frankfurtu se pak v listopadovém termínu dostanete do Dauhá za přibližně 18 tisíc korun. Let z Prahy tedy bude určitě pohodlnější, resp. stejně drahý i dlouhý.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.