Zmatky budou pokračovat: Požadavek letiště Heathrow na zrušení letů společnost Emirates odmítla

Foto: Pixabay

Londýnské letiště Heathrow nezvládá nápor cestujících, a proto vyzvalo aerolinky, aby zrušily část svých letů s cílem omezit denní počet cestujících na 100 tisíc. Jako první odmítla takový požadavek společnost Emirates.


Největší londýnské letiště se potýká s nedostatkem personálu, což má za následek desítky tisíc neodbavených zavazadel, zpoždění a zrušení letů. Letiště zvládalo odbavovat denně více než 200 tisíc cestujících, nyní však žádá aerolinky o zrušení některých letů ve snaze stlačit denní počet cestujících na hranici 100 tisíc. Chybí totiž minimálně 30 procent letištního personálu. Takový požadavek se však aerolinkám nelíbí a zmatky na letišti (nejen na tom londýnském) tak budou pravděpodobně pokračovat.

Jako první odmítla zrušit svoje lety společnost Emirates s tím, že takový požadavek je pro ni nepřiměřený a ekonomicky nepřijatelný.

Společnost Emirates, podle informací na webu TravelWeekly, uvedla, že je naprosto nepřijatelné rušit lety platícím cestujícím, kteří si svoje lety rezervovali a platily týdny, někdy dokonce měsíce dopředu. Heathrow navíc poskytlo aerolinkám lhůtu na řešení situace pouhých 36 hodin. Londýnské letiště totiž vyhlásilo omezení počtu cestujících v úterý, 12. července. Společnost Emirates navíc tvrdí, že je schopna odbavovat svoje lety vlastní firmou, která je součástí skupiny Emirates Group.

Pro ilustraci, jenom do Dubaje odlétá denně šest letadel A380 a přebukování tak obrovského množství cestujících je velmi komplikované, a v současné době téměř nemožné. Tím spíše, když 70 procent cestujících pokračuje z Dubaje do dalších destinací. Navíc, ne každé letiště je schopno přijmout dálkové letadlo typu A380.

Společnost Emirates proto, dle informací webu TravelWeekly, bude i nadále provozovat naplánované lety na letiště Heathrow a odlety z něj, jakkoliv zástupci letiště údajně zvažují právní kroky. Na pražském Letišti Václava Havla se zatím podle dostupných informací žádné podobné opatření nechystá a cestující nejen do Dubaje by měli být odbaveni relativně bez problémů, jakkoliv i v Praze se nedostatek pozemního personálu do čekací doby, resp. doby nutné na odbavení, negativně promítá.

Chystáte se letět do své cílové destinace přes londýnské letiště Heathrow? Zrušili vám někde let? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.