Nezoufejte, i když venku leje, lze zabavit děti tak, že vám zbyde čas na manžela i sklenku vína

Foto: Pixabay

Když se počasí zhorší a začne hustě pršet, může nastat problém, jak zabavit malé děti. Do zoo se jít nedá a v kině žádnou pohádku nedávají. I doma lze ale pro ně vymyslet takovou zábavu, že vám zbyde ještě dost času i pro sebe.


Venku je počasí, že by psa nevyhnal a děti se nudí. Kdo z rodičů by podobnou situaci neznal. Co ale v takové situaci dělat aby se nenarušila domácí pohoda? Možná vás to překvapí, ale kromě koukání na televizi, čtení knížek, nebo kreslení existuje spousta dalších zábavných a poutavých aktivit, které můžete s dětmi dělat, abyste je zabavili i během toho nejdeštivějšího víkendu. Zde je několik nápadů, které jsme také sami vyzkoušeli. Fungují skvěle: 

Domácí hledání pokladu

Je to skvělý způsob, jak děti zabavit a zároveň aktivně rozvíjet jejich aktivitu a důvtip. Vytvořte několik srozumitelných a vhodných indicií a schovejte po celém domě několik předmětů, které děti budou hledat. Pokladem může být malá hračka, nebo třeba speciální pamlsek, který mají vaše děti rády. Tuto aktivitu lze upravit podle věku vašich dětí a určitě je zaujme a nadchne. Navíc vám při hledání pokladu vznikne určitý časový prostor třeba na přípravu těsta na koláč, nebo manželovi na opravu kapajícího kohoutku. 

Filmový maraton

Deštivé dny jsou ideální záminkou k tomu, abyste si s dětmi uspořádali filmový maraton. Vyberte několik oblíbených rodinných filmů, připravte popcorn a pohodlně se usaďte na gauč. Vaše děti s vámi rády stráví čas a vy si můžete užít tolik potřebný odpočinek. Jde ale spíše o způsob pasivní zábavy. Vhodnější by mohly být třeba filmy o přírodě, nebo nějaké pořady, u kterých lze diskutovat a třeba si i navzájem dávat hádanky. 

Stolní hry

Deskové hry jsou klasickým způsobem, jak zabavit děti během deštivých víkendů. Oprašte své oblíbené stolní hry, nebo dětem představte nějaké nové. Deskové hry mohou pomoci zlepšit kritické myšlení a schopnost řešit problémy. Jsou také zábavným způsobem, jak trávit čas společně jako rodina. V poslední době se hodně osvědčují vědomostní hry. Znáte třeba tu, kde musíte projevit až opravdu detailní znalosti o Harrym Potterovi? Ta totiž baví i dospělé. Máme sami vyzkoušeno. 

Pečení

Tomuhle se říká „zabít dvě mouchy jednou ranou“. Pečení je totiž zábavná a poutavá činnost, kterou si vaše děti zamilují. Vyberte jednoduchý recept, se kterým vám děti mohou pomoci, a nechte je třeba odměřit ingredience a smíchat je dohromady. Vaše děti se naučí novým dovednostem a budou nadšené z možnosti vytvořit něco chutného. Možná bude v kuchyni trochu nepořádek, ale za tu zábavu to rozhodně stojí. 

Umění a řemesla

Deštivé dny jsou ideální dobou pro kreativní tvoření s dětmi. Připravte třeba stůl s barvami, fixami, pastelkami a papírem a nechte dětskou fantazii pracovat na plné obrátky. Můžete si také vyhledat jednoduché řemeslné projekty na internetu a společně je dokončit. Vaše děti budou nadšené z možnosti vyjádřit se a vytvořit něco jedinečného. 

Je potřeba si přiznat, že zabavit děti během deštivého víkendu může být náročné, ale není to nemožné. S trochou kreativity můžete nudný a ponurý den proměnit v zábavný a poutavý zážitek pro vás i pro vaše děti. Na výběr je spousta možností - od hledání pokladu v interiéru přes stolní hry, pečení až po výtvarné činnosti. Nenechte se tedy zklamat počasím - buďte kreativní a bavte se s dětmi! 

Máte nějaký další tip, jak zabavit děti během deštivého dne? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cestyavylety.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.