Vystupování z auta a vykládku zavazadel si nacvičte předem. Pražské letiště zkracuje dobu bezplatného parkování z 15 na 10 minut

Letiště
Foto: Daniel Kadlec

Přijet, nechat vystoupit posádku, vyložit zavazadla a zase vyjet, bude muset od příštího měsíce zvládnout zájemce o bezplatné parkování na pražském letišti do deseti minut.


Na pražském letišti dojde ke změně ceníku expresního parkování. Na všech třech expresních parkovištích, tedy na P1, P2 a nově PB, ponechá Letiště Praha zachovanou možnost bezplatného průjezdu. Ten se z dosavadních 15 minut zkrátí na 10 minut jednou za 24 hodin. „Dle našich dostupných dat již nyní téměř 90 procent řidičů vyjíždí z expresního parkoviště do 10 minut, změna se tedy dotkne malého množství našich zákazníků,“ uvádí Jakub Puchalský. „Cestujeme s dvouletým dítětem a na letiště nás vždy vozí někdo z rodiny, protože kromě zavazadel máme ještě kočárek, dětskou sedačku a cestovní postýlku. Zvládnout vyndat z auta sedačku, dítě a všechna zavazadla naložit na vozík do doseti minut, no, tomu říkám výzva“, říká Lenka D. z Prahy, která takto cestuje minimálně 4x ročně. „Jestli pan Puchalský říká, že 90 % řidičů odjíždí do deseti minut, tak moc nerozumím tomu, proč dobu zkracují“, uvažuje nad tím, zda je za zkrácením doby ekonomické, nebo spíše logistické hledisko, aby lidé uvolnili parkovací místo rychleji. 

Platba QR kódem

V rámci nového ceníku pak bude docházet k tarifikaci v patnácti minutových časových intervalech, dosud jsou v platnosti intervaly třicetiminutové. Na všech parkovištích na Letišti Václava Havla Praha dojde k výměně parkovacího systému. „Po příjezdu na letiště čeká řidiče od května jeden z nejmodernějších systémů na trhu s mnoha výhodami. Věříme, že řidiči ocení zejména možnost platby přímo na výjezdových stojanech, a to bezkontaktní platební metodou nebo mobilním telefonem pomocí QR kódu,“ upřesňuje Jakub Puchalský, člen představenstva Letiště Praha. Nový systém již pracuje pouze s čárovými a QR kódy a závory jsou vybaveny světelnou signalizací a přesnějšími kamerami pro čtení registračních značek. Nové kamery bude Letiště Praha instalovat také v parkovacích domech, kam budou po předchozí rezervaci klienti vpuštěni prostřednictvím předem nahlášené SPZ.

Zpočátku budou na letišti možná zmatky 

Parkoviště PB Economy, které se nachází před Terminálem 2, se stane od května třetím expresním parkovištěm na Letišti Václava Havla Praha. Terminál 2 bude mít i nadále pro odlety stávající parkoviště P2 Express, které se nachází na estakádě. Pro přílety budou moci řidiči využívat právě nové expresní parkoviště PB Economy. Zde bude fungovat stejný režim, jako na současných expresních parkovištích, která jsou určena primárně pro nástup nebo výstup cestujících. 

Více parkovacích stání 

Na novém expresním parkovišti PB Economy vznikne 70 míst a nový Taxi point pro snadnější navigaci cestujících, kteří nechtějí využít služeb smluvního taxi operátora letiště, společnosti Uber. Celkový počet parkovacích míst na expresních parkovištích se zvýší na 350. Pro krátkodobé parkování s hodinovou tarifikací mohou cestující od května využít parkovací dům PC komfort s ceníkovou cenou 80 korun za hodinu.

Spolu se zavedením nového parkovacího systému plánujeme řidičům taxi nabídnout nový produkt s názvem Taxi Karta, který nahradí stávající hodnotové karty. Pomocí tohoto produktu chce letiště poskytnout cenové zvýhodnění parkovného těm řidičům taxi, kteří se v prostorách letiště chovají slušně a dodržují námi stanovená pravidla pro nabízení svých služeb.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.