Odmítáte Chorvatsko? Pár kilometrů od Prahy najdete možná lepší koupání. A skoro zadarmo

Foto: Daniel Kadlec

Průzračná voda, písčitá pláž, borovicový háj a příznivé ceny občerstvení. Fantastické koupání, které vám může s přimhouřením oka vynahradit přecpané Chorvatsko, se nachází jenom pár kilometrů od Prahy.


Kdo se nechce, nebo nemůže, připojit k statisícům českých turistů, kteří se smaží na chorvatských plážích přemýšlejíc, jestli si mohou dovolit ještě jednu grilovanou rybu a studené Karlovačko, nemusí smutnit. Jenom pár kilometrů od Prahy (ano, tenhle článek bude spíše pro obyvatele a návštěvníky Prahy) se totiž nachází jezero Konětopy, kde je, podle mnohých návštěvníků, jedno z nejlepších koupání v Česku.

Parkování zdarma, vstup 120,- Kč

Jezero Konětopy jsou vlastně dvě zatopené pískovny v obci Konětopy. Obec se nachází necelých 30 kilometrů od Prahy, směr Benátky nad Jizerou. Z dálnice D10 sjedete na 17. kilometru na Hlavenec a po pár minutách už můžete parkovat na louce u jezera. Parkování na louce je zdarma, za vjezd do areálu jezera se platí 200 korun za auto, 100 korun za motorku. Vstupné do areálu přijde na 120 korun, děti do 6 let neplatí nic.

Ultrazvuková filtrace

Foto: Daniel Kadlec

Zatopené pískovny jsou sice v Konětopech tři, ale to, čemu se říká „Jezero Konětopy“ vzniklo ze dvou pískoven. V obou se dá koupat, oblíbenější je ale ta větší. Obě dvě jsou od sebe odděleny jakousi „hrází“, na které se nachází stánky s občerstvením, toalety, pár houpaček pro děti a pískový kurt třeba na volejbal. Voda je průzračně čistá, což má na svědomí nejen písčité podloží, ale také ultrazvuková filtrace, která v podstatě eliminuje možnost výskytu řas a sinic. V současném tropickém počasí to je skvělá zpráva pro všechny, kteří se obávají pustit děti do přírodních koupališť.

Slunce i chládek

Jezero nabízí travnatou i písčitou pláž. Travnatá je spíše pro milovníky „grilování“ na slunci, ta písčitá pak pro ty, kteří chtějí nějaký ten stín. Pláž je totiž lemována borovicovým lesem, který nabízí příjemný chládek. Jediným negativem jsou borovicové šišky v písku. Šlápnout na ně bosou nohou není nic příjemného, ale „žabky“ vše vyřeší.

U stánků "klasika"

Nabídka občerstvení neurazí, ale ani nenadchne. Nechybí klasika typu langoš, smažený sýr, párek v rohlíku nebo hranolky s kečupem, ale nic pestřejšího jsme ve stáncích nenašli. Určitě by neškodil nějaký salát, pečená kukuřice, grilované ryby nebo třeba kuřecí maso. Dnešní návštěvníci už dávnou nejsou „paštikáři“ s Májkou a rohlíkem v igelitce. Dobré a zdravé jídlo by, alespoň podle nás, mělo na takhle skvělém místě určitě velký úspěch. Co ale potěší, jsou ceny. Dvě mimózy a hranolky s kečupem celkem za 280 korun je cena na dnešní dobu více než příznivá.

Jaké přírodní koupaliště máte v oblibě vy? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.