Levný víkend s dětmi? Jizerské hory nabídnou skvělý poměr výkon/cena

Jizerka
Foto: Veronika Malá

Kam s dětmi na víkend, aby to nebylo daleko, moc to nestálo, a přitom si celá rodina užila zábavu? Otázka, která aktuálně zaznívá pravděpodobně v mnoha rodinách. Skvělým tipem jsou Jizerské hory.


Ne každý si může dovolit vyrazit s dětmi třeba na dva týdny k moři. Někdy jsou na vině ekonomické důvody, jindy třeba pracovní nebo osobní. Když se například staráte o nemocnou babičku, těžko vyrazíte na 14 dní pryč. Přesto ale chcete svému dítěti dopřát trochu toho prázdninového povyražení. Jednou z možností je třeba koupání na nějakém přírodním koupališti. Skvělé je například jezero Konětopy. Nachází se jenom kousek od Prahy a nabízí písčitou pláž ne nepodobnou té u moře. Děti i dospělí si tam přijdou na své, a nestojí to ani moc peněz.

Jizerky vás nezruinují

Kdo neholduje koupání, může vyrazit třeba do Jizerských hor. V aktuálním horkém počasí jde o skvělou možnost, jak se nadýchat čerstvého vzduchu, zažít nějaké dobrodružství v přírodě, a přitom nezruinovat svoje bankovní konto. Příležitostí, co v Jizerkách dělat je hodně, ale na své si přijdou hlavně milovníci procházek a cyklistiky. Stačí najít vhodné ubytování.

Klid v lese

My jsme vyzkoušeli Hotel Lesní chata v Kořenově. Pěkně vybavený hotel, do kterého můžete přijet i s pejskem, se nachází na klidném místě přímo uprostřed lesa, což má několik výhod. Za prvé je tak skvělý klid, a za druhé se nemusíte bát pustit děti hned ze dveří hotelu ven. Najdou tam malé hřiště a minigolf, v případě nepřízně počasí si mohou hrát v hotelové dětské herně. Ti větší si pak mohou dopřát třeba turnaj v ping pongu.

Vodopády a Martinské údolí

Foto: Veronika Malá

Od hotelu se dá vyrazit na kratší i delší procházky. Stačí pár kroků a jste na lesní pěšině, odkud se můžete vydat třeba po modré značce po severní části Via Czechia. Asi po kilometru a půl dorazíte k silnici, kde se dáte doprava a po žluté značce můžete vyrazit k vodopádu Nad Železnicí. Od vodopádů nečekejte žádnou Niagaru, ale hezké místo to je. Tady můžete udělat „čelem vzad“ a vrátit se zpět do hotelu, nebo pokračovat dál, odbočit doprava na červenou a pokračovat do Martinského údolí, odkud se vrátíte zpět na Via Czechia a po modré značce zpátky do hotelu.

Hlad je nejlepší kuchař

Foto: Veronika Malá

Po takové výletu děti určitě ocení jahodové knedlíky a tátové grilovanou krkovici a „plzničku“ ze sedmého. Tady ale musíme upozornit, že nabídka jídel se mění a při naší poslední návštěvě nebyla ani „plznička“. Staropramen nemusím, ale co se dalo dělat. Horko a skoro deset kilometrů s děckem na zádech udělalo svoje, takže nakonec i ten Staropramen „zasyčel“.

Příště si dáme výlet z Jizerky k polským hranicím. I ten totiž stojí za to. Nebo nějaký jiný? Máte nějaký tip na výlet s dětmi v Jizerkách? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.