Návštěva kontaktní zoo v Zelčíně je skvělý tip pro rodiny s dětmi

Zoopark
Foto: Veronika Malá

Teplé počasí už láká na výlety, tak se možná budou hodit naše rady a tipy, kam vyrazit s malými dětmi za zábavou. Třeba do kontaktního zooparku v Zelčíně kousek od Prahy.


Kdo má malé děti, dá nám jistě za pravdu, že vymyslet pro ně program na víkend není jen tak. Většinou nechtějí trávit dlouhý čas v autě, takže se často hledá něco v okolí bydliště. Pro obyvatele Prahy může být docela dobrým tipem návštěva kontaktní zoo v Zelčíně. Pro děti ve věku od dvou do cca pěti let budou asi největší atrakcí zvířátka, pro ty starší potom největší vzduchová trampolína ve střední Evropě.

Z Prahy jste tam za 40 minut

Zoopark Zelčín je z Černého Mostu vzdálen asi 40 kilometrů a dostanete se tam po výpadovce směrem na Mělník. Cesta je poměrně dobře značena ukazateli, takže to zvládnete i bez navigace. O víkendu doporučujeme dorazit před desátou hodinou ranní. Za prvé kvůli horkému počasí, a za druhé kvůli parkování. My dorazili někdy v 11 hodin dopoledne a parkoviště už bylo téměř zaplněné.

Vstupenky raději online

Dobré také je koupit si vstupenky online. Slevu na ně sice nezískáte, stojí 180,- korun, ale ušetříte si spoustu času při čekání u pokladny. Děti do dvou let neplatí nic a u vchodu je možné zapůjčit si pro ně takový malý vozík. Těch je ale jenom pár, takže vlastní kočárek bude rozhodně lepší variantou. U pokladny si také můžete zakoupit papírový kornout s granulemi na krmení. Stojí 120,- korun, což tedy není zrovna málo, ale bude vám stačit na celou zoo a děti budou mít z krmení velký zážitek.

Oblíbené husy a kachny

K naprosté většině zvířat totiž můžete vstoupit do ohrádky a krmit je. Třeba i lamy. K vidění jsou ale například i klokani a surikaty. Pro ty nejmenší je na krmení nejvhodnější část s domácím zvířectvem, jako jsou třeba husy nebo kachny.

Největší vzduchová trampolína ve střední Evropě

A když už se zvířata omrzí, můžete nechat děti skákat na vzduchových trampolínách, kterých je v areálu několik. Ta největší z nich je podle provozovatelů zooparku dokonce největší svého druhu ve střední Evropě. S jídlem je to už horší. Před vchodem je jedna hospoda, ta ale byla v době naší návštěvy zavřená. Takže nezbývá než vlastní jídlo, nebo pizza z občerstvení na konci areálu.

Máte nějaký zajímavý tip, kam v okolí Prahy vyrazit s malými dětmi? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.