Už tam prý nepojedou. Co letos vadilo Čechům v Chorvatsku nejvíce?

Foto: Pixabay

Mnoho Čechů trávilo letos svoji dovolenou ve stále oblíbeném Chorvatsku. Někteří z nich ale byli z dovolené zklamaní. A to dokonce i ti, kteří do Chorvatska jezdí opakovaně. Něco se prý změnilo. Co konkrétně?


Dovolená v Chorvatsku

Asi do žádné země nejezdí v létě tolik Čechů jako do Chorvatska. Češi Chorvatsko prostě milují a asi na tom nezmění nic ani ne zrovna ideální zkušenosti a zážitky některých turistů. Množství zpráv, ať již těch pozitivních, nebo negativních, totiž pochopitelně s množstvím turistů koreluje. Kdyby každoročně jezdily statisíce Čechů do Španělska, Portugalska, nebo třeba Itálie, asi bychom četli více zpráv i o těchto destinacích. Co ale tedy Čechům vadilo v Chorvatsku letos nejvíce?

Čistota moře a pláží

Vzhledem k naprosté převaze oblázkových pláží je chorvatské pobřeží považované za velmi čisté s krásnou průzračnou vodou. Stejně jako jinde ve světě, ale mohou být problémem jedinci, kteří se nechovají zrovna čistotně a na pláži odhazují například odpadky, nebo nedopalky. Podle některých turistů je ale problémem také chování posádek některých jachet. Těch jsou kolem chorvatského pobřeží tisíce a může se stát, že ne všichni se na palubě chovají tak, jak by na moři měli.

Se svoji zkušeností se podělil například Josef Folta: „Byli jsme v Zaostrogu a byla to fajn dovolená. Rád šnorchluji, ale tak 150 metrů od břehu byla na dně trouba, průměr možná 60 cm, a kolem neskutečný binec. Vrátil jsem se na břeh a bavil jsem se o tom večer s naším domácím, který se jen smál. Říkal, že to je normální, dokonce mi i ukázal, z kterého hotelu to teče. Oni mají čističky, ale provoz je údajně drahý, tak to pouští rovnou do moře. Protože je tam hodně kamenů a hodně mořských živočichů, tak to prý moře unese".

Ceny a kvalita jídla v restauracích

Asi se nedá očekávat, že v hlavní sezóně bude v turistických destinacích nějak extrémně levně. To není ani v kempech u českých přehrad, jezer a rybníků. Přesto si někteří turisté stěžovali, že drahota v Chorvatsku byla letos skutečně neúměrná a že kvalita jídla v restauracích cenám neodpovídala. Svoji zkušenost s cenami v chorvatských restauracích poslal například Vladimír Rokner: „Byl jsem v červenci 2022 Bašce Vodě a večeře pro 4 osoby stála 240 euro. Pití potom 150 euro. To jsme pili jenom víno“. Říká se „Bez peněz do hospody nelez“ a musíme objektivně přiznat, že nevíme, o jaký typ restaurace se v tomto konkrétním případě jednalo. Jestliže se servírovaly čerstvé mořské plody, byla by cena asi v pořádku. Jestliže by se jednalo o pizzerii, asi bychom souhlasili s tím, že cena byla poněkud vyšší.

Vysoké pokuty v Chorvatsku

Někteří řidiči si stěžovali také na chování chorvatské policie a na výši pokut. Tady musíme ale říci, že jestliže kdyby se konkrétní řidiči chovali tak, aby neměla místní policie důvod je zastavit a pokutovat, nemuseli by řešit, jestli je pokuta vysoká, či nikoliv. Ono je to také možná o tom, že v Česku jsou často řidiči zvyklí s policisty diskutovat a hádat se. V Chorvatsku je takové jednání s policií nepřípustné a hrozí za to dodatečná pokuta. Své o tom ví i Martin z Prahy, který dostal nejen pokutu 3 tisíce kun za překročení rychlosti, ale ještě další 3 tisíce za diskuzi s policisty. „Žádná kosmická rychlost to nebyla“ říká k přestupku Martin, a pokračuje: „Ale bylo to v obci a ještě jsem se s nimi dohadoval. Takže jsem dostal opravdu „naloženo“.

Jak se líbilo letos v Chorvatsku vám? Pojedete i příští rok? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.