Levněji než v Alpách? Češi se v zimě chystají houfně na Madagaskar a Zanzibar

Foto: Pixabay

Bez ohledu na současnou ekonomickou situaci si Češi chtějí zimní dovolenou pořádně užít. Při letech na exotický Madagaskar a Zanzibar se navíc mohou těšit na cestu Boeingem 787-9 Dreamliner.


Zájem o přímé lety do exotiky během nadcházejících měsíců, pohodlné spojení z Prahy bez přestupů, ale také rozšíření nabídky hotelů a poznávacích zájezdů, to jsou hlavní důvody zahájení nové spolupráce nejstarší české cestovní kanceláře s leteckou společností Neos. Na africké ostrovy Madagaskar a Zanzibar tak od října do prosince letošního roku Češi poletí z pražského letiště moderním Boeingem 787-9 Dreamliner, v modrých barvách Neosu nově s kapacitou pro 359 cestujících.

 „Poptávka po našich zájezdech do exotiky roste, je vidět, že se nám vyplatila sázka na přímé lety dálkovými letadly, proto nyní přidáváme hotelové pokoje v jednotlivých destinacích a navazujeme kromě LOT Polish Airlines také novou spolupráci s dalším dopravcem. Díky konfiguraci Neosu pro více cestujících, tak navíc navyšujeme kapacitu sedadel na Zanzibar, ale také na Madagaskar, kam se již za měsíc začne létat poprvé v historii České republiky,“ uvedl Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Na Madagaskar mohou klienti zamířit každou sobotu od října až do konce roku. V Africe mohou oslavit také Silvestra a odstartovat rok 2023 rovnou dovolenou a s koktejlem na pláži. Přímé lety z Prahy budou přistávat v letovisku na ostrůvku Nosy Be v severní části, která láká na ubytování v hotelích hned u nádherných pláží, ale i okolní nedotčenou přírodu. Češi tak mohou poprvé díky přímému letu, který bude trvat přibližně deset hodin, prozkoumat africký ostrov zázraků a na výletech vyrazit za lemury, na plavby lodí v této části Indického oceánu nebo si vybrat kompletní poznávací okruhy po Madagaskaru.

Zájezdy na populární Zanzibar, kam cestovní kancelář létá od loňského prosince, zajistí italský dopravce od úterý 4. října 2022. Na ostrov koření patřící k Tanzanii, který voní zejména hřebíčkem, zabere cesta bez mezipřistání přes 8 hodin. Do této oblíbené exotické destinace cestují turisté nejen za plážemi a odpočinkem, ale také za opičkami guerézy zanzibarské ve volné přírodě, želvami, ale i typickou „hakuna matata“ atmosférou.

Letecká společnost Neos bude na charterové lety do obou destinací nasazovat Boeing 787-9 Dreamliner v konfiguraci celkem pro 359 cestujících ve dvou třídách. Kabina letadla je upravena pro 331 osob v ekonomické třídě a pro 28 cestujících v businessu.

Business Light třída nabízí pohodlnější a částečně polohovatelná sedadla, welcome drink při nástupu do letadla, jedno teplé a jedno studené jídlo během letu, pivo a výběrová italská vína během servisu občerstvení a nealkoholické nápoje. Cestující v ekonomické třídě si potom mohou odbavit kufr s hmotností do 20 kilogramů a k občerstvení v rámci bezplatného servisu mají kromě nápojů jeden teplý pokrm a snack. Všechna místa v kabině jsou vybavena dotykovými obrazovkami s palubním zábavním systémem i USB pro dobíjení zařízení. O zábavu během letu se postarají filmy, televizní programy, hudební playlisty, různé hry i možnost Wi-Fi připojení. Cestující mohou také sledovat cestu prostřednictvím 3D mapy. Přes systém si lze objednat také další občerstvení a jiné produkty z palubního menu. Pro děti do dvou let, tzv. infanty, mohou rodiče předem objednat na palubu dětskou postýlku.

Italská aerolinka také již aktivně zareagovala na novou evropskou legislativu, která zakazuje jednorázové plastové výrobky a zavázala se ke snižování plastů. Neos od roku 2021 používá pro catering na palubě udržitelné, kompostovatelné a recyklovatelné materiály.

Chystáte se v zimě na nějakou dovolenou? Na hory, nebo do exotiky? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.cryptonews.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cestyavylety.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.