Kamil z Prahy dostal v Itálii pokutu 850 euro za přestupek, který doma dělá beztrestně v podstatě denně

Foto: Pixabay

Pokuta za něco, co je u nás v podstatě beztrestné? Ano. Může se to přihodit nejen v oblíbeném Chorvatsku, ale také třeba ve Francii, nebo v Itálii.


O tom, že pokuty v zahraničí většinou pořádně „bolí“ se přesvědčil i náš čtenář Kamil F., který vyrazil do italského Rimini. Je to mezi Čechy oblíbená lokalita. Z Prahy je to rovných tisíc kilometrů a cesta autem se tak dá zvládnout za necelých 12 hodin. Náklady na apartmán a stravování nejsou o mnoho vyšší než v Chorvatsku, takže potkat na pláži v Rimini Čecha není nic neobvyklého. Mnozí z nich si ale u plechovky piva vyprávějí o tom, jak je cestou zastavila policie. Jednou za rychlost, jindy například za špatné parkování. Kamil ale dostal pokutu za přestupek, který v Česku dělá denně a pokutu za něj nikdy nedostal. Stálo ho to 20 tisíc korun.

Tohle hodně bolelo, navíc to byla ode mě opravdu naprostá hloupost. Manželka se mnou nepromluvila skoro celou dovolenou
Kamil F.; Praha

O co šlo? Z pohledu mnohých o naprostou banalitu, z pohledu italských úřadů, které dbají na pořádek v Rimini, naprosto pochopitelný postup. Kamil chtěl vyrazit do nedalekého San Marina. V ranní dopravní špičce si zapálil cigaretu a sunul se v koloně s rukou vystrčenou z okénka. Jakmile dokouřil, udělal to, co dělá dnes a denně naprostá většina kuřáků. Vyhodil nedopalek z auta na silnici. I v Česku lze za takové jednání dostat pokutu, a to až do výše dva tisíce korun. Neznáme ale jediný případ, kdy by se tak stalo. V Itálii je ale pokuta mnohem vyšší a Kamil měl navíc tu smůlu, že ho u odhození nedopalku nachytala Polizia Stradale, tedy italská dopravní police. Mohl dostat malé napomenutí, nebo pokutu do 100 euro. Jenže Kamil se začal s policisty dohadovat, že nedopalek není od něj, atd…

Skončil na policejní stanici, kde mu byla uložena pokuta 850 euro. Tu musel ihned uhradit, jinak by hrozilo i zabavení vozu. Z výletu do San Marina nakonec sešlo. Chyběly nejen finance, ale také chuť. Výše pokut je totiž v zahraničí mnohem vyšší než u nás. Jen namátkou můžeme zmínit právě italské pokuty, kde například za používání telefonu bez handsfree hrozí pokuta až 661 eur, nebo 672 eur za neoprávněné parkování na místech pro invalidy, případně těhotné ženy a rodiče s dětmi do dvou let. Nebo právě zmíněná pokuta až 866 eur za vyhazování odpadků z okénka automobilu, což je dle současného kurzu cca 21 tisíc korun.

Zjišťujete si detailně dopravní předpisy země, kam vyrážíte autem? Vyhazujete nedopalky z okénka na silnici? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.cryptonews.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cestyavylety.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.