Důchodci z Prahy: „Kvůli drahotě už na cestování nemáme. Chodíme tak jenom na procházky po Praze“

Foto: Pixabay

Komentář: Každý víkend vyráželi vlakem na nějaký výlet. Ráno tam, večer zpátky. Hrady, zámky, zoologické zahrady. Teď si to však kvůli vysokým cenám již nemohou dovolit. Chodí tedy alespoň na delší procházky.


Josef s Evou z pražských Holešovic jsou již 7 let v důchodu. Přes týden chodili pravidelně do Stromovky, nebo na Letenskou pláň na procházky, o víkendech potom vyráželi na kratší výlety. Z vlakového nádraží v Holešovicích vyráželi na různé hrady, zámky, nebo třeba do zoologických zahrad. Jenže teď je podle nich všemu konec. Drahé energie a potraviny jim totiž již nedovolují utrácet další peníze za víkendové cesty.

„Rádi jsme jezdili třeba do zoologické zahrady v Liberci, ale to je teď nad naše možnosti“, říká Josef a vysvětluje: „Měsíčně teď utrácíme přibližně o 1.500 korun více za jídlo, o tisícovku nám zvedli nájem a pochopitelně i za energie platíme víc. Snažíme se šetřit, ale i v energiích je to skoro o tisícovku více. Nezbytné náklady na život nám tak za poslední rok vzrostly skoro o 4 tisíce korun“. Podle Josefa jim na zvýšené náklady oba důchody postačují, na tolik oblíbené výlety však už nikoliv.

Dcera nám teď zaplatila víkendový pobyt v Českém Krumlově. Moc se těšíme, ale je to takové nedůstojné, že nebýt dětí, nepodíváme se ani do města 200 kilometrů od Prahy“, říká Eva a uvažuje dál: „Němečtí důchodci si přitom jezdí třeba na Malorku, my se sotva podíváme do Krumlova. Navíc mají levnější i kvalitnější potraviny a další věci. Asi to ti nahoře u nás moc dobře nedělají“.

I přes zvýšené ceny potravin a energií se však Eva s Josefem snaží šetřit. Chtějí si totiž dopřát ke svému svatebnímu výročí týdenní pobyt u moře. „Budeme slavit padesát let od svatby a řekli jsme si, že si zkusíme ušetřit na nějaký levnější pobyt v podzimním Chorvatsku“, říká Josef a přibližuje plány: „Autem si už netroufnu, ale mohli bychom  jet právě s dcerou a vnukem, tak věříme, že to vyjde. A hlavně, že si na to ušetříme, abychom se před dcerou necítili špatně“.

Jste již v seniorním věku? Jak to máte s cestováním? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.