Češi se ve velkém vrhají na kempování. Mnohdy to ale stojí víc, než dovolená u moře

Foto: Daniel Kadlec

Spaní pod stanem, nebo v chatkách v kempu u vody má rozhodně svoje kouzlo. Jenže zatímco dříve bylo kempování synonymem pro levnou dovolenou, dnes je to mnohdy dražší dovolená, než ta u moře.


Kdysi bylo kempování „z nouze cnost“. Kdo si nemohl dovolit vyrazit do Jugoslávie k moři, nebo alespoň do Maďarska k Balatonu, ten jel do kempu k Máchovu jezeru, na Slapy, nebo třeba na Seč. Ty doby jsou však už dávno pryč. Dnes totiž může kempinková dovolená stát mnohdy mnohem více, než zmíněná Jugoslávie, resp. Chorvatsko. Na právě proběhlém veletrhu Holiday World a For Caravan jsme se přesvědčili, že kdo chce dnes vyrazit pod stan, nebo třeba s obytňákem do přírody, má nepřeberné množství možností. Ale nesmí mít hluboko do kapsy.

Desítky různých obytných přívěsů, karavanů, stanů, grilů, doplňků do auta pro spaní v přírodě, outdoorové oblečení a mnoho dalšího. Kdo chce vyrazit do přírody, musel si na výstavě připadat jako v říši snů. Ovšem všechno něco stojí a mnohdy se nám zdálo, že kempování bude zanedlouho jenom pro movité. Vše se totiž vyvíjí. Technologie, materiály, požadavky na bezpečnost. A vše pochopitelně také něco stojí. Tytam jsou podomácku vyráběné přívěsy, plechovky s paštikou Májka, lančmít, nebo párky v nálevu. Dnes se kempuje prostě jinak.

Popovídali jsme si proto se zástupcem jedné společnosti, která prodává a pronajímá obytné vozy. Potvrdil nám, že tzv. „bydlík“ se dá sice jako nový pořídit od cca jednoho miliónu korun, ale když se auto trochu lépe vybaví, cena se už začne přibližovat k částce 2 milióny korun. A to už posouvá kempování k docela luxusnímu způsobu trávení dovolené. Ale pozor, na výstavě jsme viděli i obytný vůz za necelých 14 miliónů korun. Ale to je jiná liga.

Navíc, cenou auta to rozhodně nekončí. Za místo v kempu se také pochopitelně platí. Stejně tak jako za připojení k elektrické energii, vyprázdnění chemického WC, za propanbutanové láhve, atd… Když se vezme v potaz, že s obytným bude aktivní karavanista na cestách maximálně 70 dní v roce, dojdeme snadnými počty k tomu, že nákup obytného vozu skutečně není pro každého.

Řešením může být jeho zápůjčka. Ale pozor, podle zástupce výše uvedené firmy se již teď hledají volné termíny na léto velice obtížně. Kdo by tedy chtěl strávit léto trochu dobrodružnějším způsobem, má teď asi nejvyšší čas.

Máte nějakou zkušenost s kempováním? Co vás na něm láká? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.