Skutečně se Václav Fischer vrací na české nebe? Na internetu se mluví o podvodu

FISCHER air
Foto: Fischer Air

Václav Fischer naučil Čechy na dovolenou létat. Jeho modrá letadla si pamatují statisíce českých turistů. Před lety o ně sice přišel, nicméně v poslední době prohlašoval, že se letos na české nebe opět vrátí. Zatím to tak ale nevypadá.


S Václavem Fischerem jsme si v rámci našeho podcastu 30 Minut Lajfu povídali na dálku na konci loňského roku. On v teple na Gran Canarii, my v zimním počasí v Praze. Bylo to však ohromně zajímavé povídání, ve kterém jsme probrali nejen jeho začátky v tehdejším Československu, ale také jeho senátorskou kariéru a pochopitelně i jeho odchod z České republiky, který byl pravděpodobně vyústěním situace vzniklé po prodeji jeho cestovní kanceláře. Po odchodu musel, podle svých slov, začínat v podstatě znovu. Rozhodl se však, že se do České republiky vrátí a znovu českým turistům nabídne lety nejen na jím oblíbené Kanárské ostrovy.

Nerealizované lety z Pardubic

Plány měl, a možná stále ještě má, skutečně smělé. Psali jsme o nich i ve článku, ve kterém Václav Fischer zmiňoval, že Fischer Air bude létat i z Česka. Počítal s lety nejen z Karlových Varů, ale také z Českých Budějovic, Bratislavy a Pardubic. Nevylučoval však ani Prahu. Na webu společnosti FischerAir.eu je už dokonce k dispozici letový řád, podle kterého se měl již 24.února uskutečnit let této společnosti z Pardubic na ostrov Tenerife. V médiích i na sociálních sítích se však začaly objevovat informace, že jde pravděpodobně o podvod, že žádné lety vypraveny nejsou a dokonce i to, že Václav Fischer nemá uzavřeny žádné smlouvy ani s jedním z uvedených letišť.

Lety bez uzavřených smluv? 

Oslovili jsme tedy letiště v Pardubicích, odkud měl být podle letového řádu na www.fischerair.eu již 24. února vypraven let na kanárský ostrov Tenerife. Odpověď byla jednoznačná: „Z letiště Pardubice nebyl dne 24.2.2024 vypraven let společnosti Air Fischer na Tenerife,“ napsala Mária Ministrová, marketingová manažerka Letiště Pardubice na náš dotaz, zda byl uvedený let vypraven. Zároveň jsme se dozvěděli, že pardubické letiště aktuálně s Václavem Fischerem vůbec nejedná a nemá se společností Fischer Air uzavřenou ani žádnou smlouvu. „Letiště Pardubice v současné době není v žádném jednání s panem Václavem Fischerem,“ uvedla Ministrová . Je tedy potom otázkou, proč jsou na letovém plánu Fischer Air uvedeny lety z pardubického letiště. Ale nejen to. Podle profilu FlyRosta na sociální síti X neevidují žádné jednání a smlouvy s Fischer Air ani letiště v Bratislavě nebo v Českých Budějovicích, ačkoliv i tyto lety jsou na webu Fischer Air uváděny.

Václav Fischer na dotazy nereaguje 

Pochopitelně, že jsme se zeptali i pana Václava Fischera, zda jsou lety, uvedené v letovém plánu, reálné, kdy začne létat a zda má k tomuto účelu vůbec nějaká letadla. Bohužel, do vydání tohoto článku jsme jeho reakci neobdrželi. Na facebookovém profilu s názvem Fischer Air je však uveden komentář s následujícím textem: „Marketingová ředitelka pardubického letiště p. Ministrová lže, když tvrdí, že o našich letech nic neví… Podali jsme na p. Ministrovou a ředitele letiště trestní oznámení…“ Jestli však uvedený text psal p. Václav Fischer nelze věrohodně ověřit.

Před nákupem letenek varuje i ČOI 

Celé situaci kolem Fischer Air nepřispívá ani fakt, že Česká obchodní inspekce již 31. října 2023 před nákupem letenek na webu fischerair.eu varovala. Jakmile obdržíme vyjádření pana Václava Fischera, doplníme jej do textu.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.