Exkluzivně: Václav Fischer je zpět a jeho FISCHER air bude opět létat z Česka. Ročně chce přepravit až 200 tisíc cestujících

FISCHER air
Foto: FISCHER air

Kdo by si nepamatoval ikonická modrá letadla s logem FA na ocasní ploutvi. Letadla FISCHER air byla v devadesátých letech synonymem pro kvalitní a pohodlné cestování. Po dlouhých letech odmlky se letadla FISCHER air, tentokrát v bílé barvě, opět vrací na česká letiště.


Češi ho milovali. Říkal jim, že nejlepší je těšit se. A měl pravdu. Každý rok se na dovolenou s jeho cestovní kanceláří těšily statisíce Čechů. Ukázal jim, že dovolená může vypadat i jinak, než jako noční cesta otlučenou Karosou do italského Bibione. Naučil je na dovolenou létat. Ale ne vysloužilými Iljušiny a Tupolevy z šedesátých let, které se nabízely. Koupil jim u amerického Boeingu zbrusu nová letadla. Těm dal dnes již ikonickou modrou barvu a na ocasní ploutev nechal vyobrazit logo s písmeny FA v kroužku. Dnes je ale všechno jinak a kromě jména, nemá současná cestovní kancelář Fischer s podnikatelem a bývalým senátorem Václavem Fischerem nic společného.

Návrat na evropské nebe

Po raketovém nástupu a několika letech stabilního růstu totiž přišel strmý pád. Cestovní kancelář Fischer převzal nový vlastník, modrá letadla skončila údajně kdesi v Africe a Václav Fischer odešel z České republiky. Zdálo se, že na cestovní trh zanevřel, ale opak je pravdou. Češi se tak opět mohou těšit, že začnou z českých letišť se společností FISCHER air zase létat na dovolenou.

Lety z Pardubic i z Českých Budějovic

Foto: FISCHER airVáclav Fischer se totiž vrací na evropské nebe a s novou FISCHER air bude od února příštího roku operovat také z českých letišť. „Budeme létat nejen na Gran Canarii, ale také například do Říma, do Mnichova, na Mallorku a do Malagy,“ říká Václav Fischer, který chce v roce 2024 přepravit až 200 tisíc cestujících. „Naše lety z Českých Budějovic obslouží i rakouské cestovatele, lety z Pardubic potom zase třeba cestující z Polska,“ přibližuje možnou skladbu cestujících Fischer.

Hitem mají být lety do Mnichova a do Říma

První lety by měly startovat již v únoru příštího roku, přičemž právě o lety do Mnichova a do Říma by měl být podle Václava Fischera mezi českými cestovateli největší zájem. „Mnichov je strategické místo pro další linky, především pro odlety do oblasti Asie a USA,“ říká Fischer a pokračuje: "Předpokládáme proto, že tisíce českých turistů využijí možnost zaparkovat zdarma svoje auto na letišti v Pardubicích a za necelou tisícikorunu se nechat v pohodlí našich letadel přepravit do Mnichova, odkud mohou dále pokračovat do své cílové destinace.“

Z Pardubic se bude létat za teplem

Foto: FISCHER airVšechny čtyři Kanárské ostrovy, tedy Gran Canarii, Lanzarote, Fuerteventuru i Tenerife bude FISCHER air obsluhovat z pardubického letiště za ceny již od 2.499,- korun a s možností parkování na letišti zdarma. Lety na Kanárské ostrovy nabízí FISCHER air také z Mnichova, Vídně, Fridrichshavenu a Bazileje. Ve všech případech se jedná o celoroční linkové lety a na všech letech si kromě standardních zavazadel budou cestující moci odbavit i sportovní náčiní, jako například golfové bagy, surfová prkna nebo třeba potápěčské vybavení, za ceny již od 50 eur.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.