Vietnamský popcorn nevypadá vábně, ale chutná skvěle

Foto: Marek Brunner

Zapomeňte na „polystyrénové“ kuličky, které si můžete u nás koupit v kdejakém kině. Vietnamci vám kdekoliv u silnice připraví jinačí lahůdku. Vzhled neřešte, zavřete oči a ochutnejte


Budete-li po Vietnamu cestovat po silnici, ať již autobusem nebo na motorce, dříve nebo později zjistíte, že v okolí malých vesniček postávají u silnice místní obyvatelé a snaží se cestujícím nabídnout jídlo nebo suvenýry. Čím dále budete od turistických tras, tím bude ubývat suvenýrů a jídlo bude autentičtější. Třeba takový vietnamský popcorn. Vypadá pekelně, a to doslova, ale chutná skvěle.

On to vlastně klasický popcorn, tak jak ho známe ze sáčku nebo kyblíků z různých multiplexů, vůbec není. V podání vietnamských pouličních prodejců jde o čerstvě utržené klasy kukuřice, které položí na mřížku, pod kterou hoří oheň z bambusových třísek. Klasy ničím nepotírají, máslo je téměř nedostupné, koření není třeba. Kukuřice má úžasnou chuť, protože místní zemědělci spoléhají skutečně pouze na přírodu a nikoliv na nějaké chemické preparáty.

Kouř z bambusu dá kukuřici zajímavou vůni, a když si odmyslíte černě spálená zrna na klasu, zjistíte, že takhle opečená kukuřice je mnohem lahodnější než klasický popcorn v kině. Dokonce ani sůl nepotřebujete. Jeden klas stojí od tří do pěti korun a vy tak máte úžasnou svačinku, kterou si u nás jen tak nekoupíte. Komu by snad klas kukuřice nestačil, může si k němu dopřát i plátek domácí slaninky, kterou mu trhovci rádi připraví na rozpálené plotýnce. Labužníci to nakonec mohou spláchnout relativně chutným vietnamským pivem Bia Hoi, které ale rozhodně nepojte teplé. Potom již tak chutné není.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.