S vozem DS se do problémů nedostanete. Jejich asistence funguje na jedničku

Foto: Martin Filipi

DS4 1,5 HDI v atraktivní šedé barvě je stylovka, která mě zaujala na první pohled. A protože jsem jel na delší dobu do Polska, rozhodl jsem se právě tenhle vůz vyzkoušet. Cesta mi však připravila jednu nečekanou situaci v polském rozbahněném poli.


Správný výběr vozu

Jak již bylo zmíněno v úvodu, pro tuto cestu jsem zvolil automobil DS4 Crossback. A ukázalo se, že to byla skvělá volba. Cesta na sever Polska byla dlouhá cca 650 kilometrů a naftový motor 1.5 Blue HDI s výkonem 96 kW ji zvládl velmi efektivně, protože spotřeba nepřesáhla 6 litrů na sto kilometrů. A to do toho započítáváme i jízdu po německých dálnicích, kde jsme jeli co to dalo. Vzhledem k tomu, že palivová nádrž má objem 52 litrů, mohl jsem při takto nízké spotřebě natankovat až při cestě zpět z Polska.

DS4 je stále velmi málo viděný vůz a je proto pravda, že jeho vzhled přitahoval obdivné pohledy a dokonce i pár zvídavých otázek od ostatních řidičů. Tento vůz tedy určitě zaujme všude, kam přijedete.

Foto: Martin Filipi

Nečekané dobrodružství


Nyní se věnujme nečekanému zvratu během mého polského dobrodružství. Rozhodl jsem se auto vyfotit na jednom nedalekém statku, který byl krásně zachovalý a pro fotky ideální. Bohužel, předchozí noc velmi pršelo a cesta, která ke statku vedla, byla velmi podmáčená. A i když auto není těžké, tak se část cesty sesunula do bahnitého pole a tím i celé auto. A protože bylo pole rozbahněné opravdu hodně a začalo do toho ještě pršet, bylo jasné, že s autem opravdu vyjet nepůjde. 

S automatem se nezhoupnete

Tím spíš, když se jednalo o vůz s automatickou převodovkou a auto proto nešlo „rozhoupat“, jak by se snad dal vůz s klasickým manuálem. V tuto chvíli jsem tak opravdu ocenil možnost využití DS asistence. Vzhledem k tomu, že jsem bydlel v malém městečku na severu Polska, předpokládal jsem, že odtahový vůz přijede až další den. Na centrále DS mi však sdělili, že odtahová služba by měla přijet za cca 3 hodiny od chvíle objednání „zakázky“.

Foto: Martin Filipi

DS asistence funguje na jedničku

Je super, že v takové situaci můžete volat na české číslo a domluvit se bez problému česky. Ne snad, že byste se nemohli domluvit česky i s Polákem, ale přeci jen toto není klasická konverzace, jako když si objednáváte v restauraci pití. Následně přijela odtahová služba. Nepřijela však za 3 hodiny ale za hodinu a 12 minut – super! Pán z odtahové služby se o všechno postaral, zahákl naviják a auto začal vytahovat. Vzhledem k tomu, že byl na poli menší sráz, musel s odtahovým vozem párkrát popojet, ale nakonec naše auto bez problému vytáhl.

Využívání asistence

Nikdy by mě nenapadlo, že se něco takového může stát. Jedete vyfotit auto na pěkné místo a najednou stojíte v poli a nemůžete vyjet. Asistence tak dává velký smysl, zvlášť když máte možnost ji využít v zahraničí (já ji využil poprvé). Nejde ani tak o to, že byste například nedokázali vyměnit kolo nebo vyjet z pole, ale na všechno, co vám pokryje zmíněná asistence máte záruku. V mém případě se jednalo o novinářský vůz s pořizovací cenou přes milion korun. Na takovém autě opravdu nechcete něco zbytečně zničit. Při zavolání asistence máte jistotu, že vámi řešený problém bude vyřešen správně.

Foto: Martin Filipi

Sami to raději nezkoušejte

Několik lidí mi říkalo, že by asistenci nevolalo, protože přece „zvládnou vyjet sami, pod kola dají štěrk a klacky ze stromů a vyjedou“. No, možná by to šlo na jiném terénu, ale podle pána z odtahovky vytahoval ze stejného pole na začátku prázdnin Audi s pohonem 4x4.

Nákupem vozu DS tedy nebude mít v garáži nebo před domem nejen designový skvost se skvělou spotřebou, ale také jistotu, že ať už se vám na cestách stane cokoliv, DS vás ve „štychu“ rozhodně nenechá.

Stalo se vám v zahraničí něco podobného? Využíváte asistenci? Napište nám do diskuze!

 

S vozem DS se do problémů nedostanete. Jejich asistence funguje na jedničku

Martin Filipi

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.