Drahota v Chorvatsku není pro Čechy problém. I letos se tam chystá téměř polovina čtenářů

Foto: Pixabay

Lásku Čechů k Chorvatsku nezastaví pravděpodobně ani přechod na euro a s tím spojené poměrně výrazné zdražení ubytování, potravin i služeb. Potvrzuje to anketa mezi čtenáři našeho webu.


Podle ankety, kterou jsme uspořádali mezi našimi čtenáři, se letos do Chorvatska chystá 48 procent turistů. Ankety se zúčastnilo 1.400 čtenářů, což považujeme za relevantní vzorek. Anketa tak potvrdila fakt, že Chorvatsko zůstane mezi Čechy nejoblíbenější prázdninovou destinací už asi navždy. Bez ohledu na to, jaké ceny tam aktuálně za ubytování a služby platí. Zvyk a přátelství je prostě více, než pár set euro navíc.

Chorvatsko si své klienty udrží, moře krásné, relativní dostupnost při cestování autem, a s tím související svoboda, každému nevyhovuje přes cestovku letecky all inclusive
Václav Koláček; čtenář webu CestyAvylety.cz

Do Chorvatska vyrazil v loňském roce i náš kolega Marek, který se dokonce odvážil strávit pár nocí v nudistickém kempu. Podle jeho slov šly oproti předloňskému roku ceny potravin i ubytování sice nahoru, ale údajně maximálně tak o 25 procent. V kempu, kde se ubytoval, stála v místní samoobsluze například plechovka Staropramenu 14 kun, dvoulitrová láhev coly 20 kun a 1,5 litru vody 10 kun. Pro informaci - kurz koruny vůči chorvatské kuně byl před rokem cca 3,40Kč za jednu kunu. Marek do Chorvatska vyrazí na konci května i letos, takže aktuální ceny v eurech budeme moci přinést ještě před vypuknutím hlavní turistické sezóny.

Ačkoliv může být, podle serveru Booking.com, v některých případech cena ubytování v Chorvatsku mnohem vyšší, než například v Itálii, Španělsku, nebo dokonce v Thajsku, Chorvatsko je pro mnohé Čechy srdeční záležitost. Mají tam dávné přátele, oblíbené konoby, tajná místečka na malých plážích, ale hlavně to je relativně blízko.

Chorvatští policisté si vybírají většinou cizince, dost často právě Čechy a ty pokutují pod různými záminkami, specialitou je právě rychlost, kdy místní jezdí dost divoce a omezení rychlosti ignorují, ale u cizince se to netoleruje
Petr Novák; čtenář webu CestyAvylety.cz

Ovšem při cestě autem pozor. Například na alkohol. V Chorvatsku je sice povoleno řídit s 0,5 promile alkoholu v krvi, ale povolená hranice 0,5 promile platí pouze pro řidiče starší 24 let. Za porušení tohoto nařízení hrozí pokuta až 5 tisíc kun, resp. cca 700 euro. A to dovolenou zkazí i těm Čechům, kteří na nějakou tu korunu nehledí. Podobně přísná policie může být i v případech překročení rychlosti, kterou, obzvláště v prázdninových měsících velice ráda kontroluje.

Patříte také mezi skupinu těch Čechů, kteří nedají na Chorvatsko dopustit? Napište nám do diskuze, co vás na této zemi láká nejvíce.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.