Čtenářka Petra hodnotila svoji dovolenou u moře: „Voda neměla barvu moře a byla málo slaná“

Pláž na Sardinii
Foto: Daniel Kadlec

Voda v moři je málo slaná a málo barevná. I to může být argument, proč nejet k některému z moří. Tvrdí to alespoň čtenářka Petra, které se právě barva a slanost mořské vody na dovolené moc nezdála.


Říká se, že někdo má rád vdolky a jiný zase holky. A platí to i o způsobu trávení dovolené a destinaci, kde dovolenou trávíme. Někdo preferuje hory, jiný moře, další zase české rybníky, nebo vlastní chalupu. Velká část Čechů jezdí v létě k Jaderskému moři, ale ne všichni tam jsou spokojeni. Přemýšlí proto o cenově dostupné alternativě. Jedna z alternativ může být například i Polsko. Jenže Polsko není Chorvatsko a Jadran není Balt.

Teplou a čistou vodu Jadranu bych za ledový a špinavý Balt nevyměnila
Miroslava Křenková; čtenářka webu CestyAvylety.cz

Dovolenou v Polsku u moře zvažuje dle ankety na našem webu přibližně 62 procent čtenářů. Ankety se zúčastnily přibližně 3 tisícovky čtenářů, dá se tedy hovořit o tom, že jde o relevantní číslo. Anketu jsme otevřeli pod článkem, který informoval o rodině z Prahy, která z finančních důvodů mění po deseti letech prázdninové Chorvatsko za pobyt v polském Svinoústí. Podle serveru Tripadvisor je tato oblast hodnocena návštěvníky velice kladně, většinou v rozmezí 4 – 5 „hvězdiček“. A to nejenom pláže, ale také ubytování a restaurace. 

Polsko je dobré, levné ale voda v Baltu je i v létě studená, okolo 18 stupňů. Byli jsme tam několikrát
Petr Cepelka; čtenář webu CestyAvylety.cz

Je pravda, že hodnocení na Tripadviseru jsou v drtivé většině případů od návštěvníků, kteří nepocházejí z České republiky. Ti se naopak v diskuzích pod naším článkem vyjadřovali spíše opačně. Argumentovali studenou vodou, silným větrem, poletujícími komáry, nebo například hlučnými rodinami s dětmi. Jakkoliv je teplota vody, nebo síla větru vnímána každým jinak, jde ve své podstatě o relevantní argumenty. Někdo se chce prostě celý den povalovat na pláži, kde se nehne vítr, a koupat se v moři, jehož teplota dosahuje 27 stupňů. Jiný naopak preferuje chladnější vodu a uvítá i svěží vítr, který se na Baltu skutečně vyskytuje ve větší míře než na Jadranu.

V Polsku jsme byli a super. Doporučuji. Jen to chce chytit počasí. Léto je tam strašně krátké. To je asi jediný problém
Martin Gunther; čtenář webu CestyAvylety.cz

Objevily se ale i poněkud úsměvné argumenty, proč do Polska nejet. Například naší čtenářce Petře Dunovské se zdálo, že voda v Baltu nemá barvu moře a je málo slaná: „My jsme tam byli vloni v srpnu. Cena vyšší než týden all inclusive v Řecku ve stejném typu hotelu. Pláže přeplněné. Za mne nejhorší dovolená za poslední dobu. Chladnější voda nevadila, ale nemá vůbec barvu moře a je velmi málo slaná. Navíc pláže byly celkem špinavé. Také jsme si mysleli, že to bude krásná dovolená“.

Pro koho je tedy důležitá vysoká koncentrace soli v mořské vodě, měl by vyrazit spíše do Izraele k Mrtvému moři, kde salinita vody dosahuje hodnoty přibližně 34 %. Sice nejde o moře, ale o bezodtoké jezero, ale milovníci opravdu slané vody toto asi řešit nebudou. No a kdo by si chtěl užívat pohled na skutečně tyrkysovou vodu, a nechce letět zrovna do Karibiku, může vyzkoušet například Sardinii. Takové pláže jako Costa Smeralda a La Madalena na severu ostrova, nebo třeba Cala Luna uprostřed západního pobřeží, uspokojí jistě každého milovníka tyrkysu.

Přečtěte si: Řidič z Prahy dostal v Mnichově pokutu za používání navigace 

Zajímá vás, jak moc je slaná voda v moři, u kterého chcete trávit dovolenou? Napište nám do diskuze proč. A jestli se vám náš článek líbí, pošlete ho dál. Děkujeme.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.