Nejkrásnější thajský ostrov může být Koh Jum: Odpočinkový ráj plný opic

Thajsko
Foto: Pixabay

Thajsko je země plná úchvatných ostrovů, které lákají miliony turistů z celého světa. Mezi těmito ostrovy existují však takové, které zůstávají dosud nepoznané a tajemné. Jedním z takových skrytých pokladů je Koh Jum, známý také jako "neznámý thajský ostrov".


Krásné pláže jako z pohádky

Koh Jum je obklopen krásnými plážemi s bílým pískem a tyrkysovým mořem. Hlavní pláže, jako například Golden Pearl Beach a Andaman Beach, patří mezi nejkrásnější na celém ostrově. Tyto pláže jsou ideální pro relaxaci, opalování a procházky podél pobřeží. Kromě toho jsou pláže na Koh Jum velmi čisté a udržované, což zvyšuje celkový dojem z místa. Co by vás však na Koh Jumu nemělo překvapit, je poměrně velké množství opic. Jsou docela drzé a necháte-li si například na pláži položenou tašku s ovocem, po návratu z moře ji určitě nenajdete. Pozor na to.

Milí lidé a přátelská atmosféra

Jedním z největších lákadel Koh Jum jsou jeho obyvatelé. Místní lidé jsou velmi přátelští, vstřícní a ochotní pomoci. Když se zde budete pohybovat, budete mít možnost poznat tradiční thajský způsob života a komunikovat s místními. Tato interakce může přidat vaší cestě do Thajska nový rozměr a dát vám možnost prozkoumat kulturu a tradice tohoto krásného místa. Po ostrově se můžete pohybovat klasicky na skútru, ale vystačíte si i s jízdním kolem. Narazit můžete i na nějakého místního tuktukáře. Cenu si sjednejte předem, ale v pricipu není čeho se bát. Thajský tuk-tuk je levný dopravní prostředek

Málo turistů a autentičnost

Koh Jum zatím nebyl zasažen masovým turismem, což z něj činí ideální místo pro ty, kteří touží po klidu a autentičnosti. Na rozdíl od rušných thajských letovisek zde nenarazíte na tuctové hotely a přeplněné pláže. Místo toho najdete malebné bungalovy a klidné pláže, kde se můžete těšit na poklidnou dovolenou daleko od davů turistů. 

Ráj pro samotáře

Pokud toužíte po tom být na pár dní sami se sebou a uniknout od každodenního shonu, pak je Koh Jum pro vás ideálním místem. Tento ostrov nabízí osamělý ráj pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Můžete si zde užít samotu na pláži, procházky v tropickém lese a nezapomenutelné západy slunce nad Andamanským mořem.

Koh Jum je skvělým příkladem toho, jakým způsobem může Thajsko nabídnout více než jen rušné letoviska a přeplněné pláže. Tento zatím neznámý ostrov je rájem pro milovníky přírody, klidu a autentičnosti. S krásnými plážemi, milými lidmi a atmosférou klidu je Koh Jum skvělým místem pro odpočinek a načerpání nových sil.

1. Jak se dostanu na Koh Jum?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Koh Jum, je přes trajekt z Krabi nebo Phi Phi. Cesta trajektem trvá přibližně hodinu až hodinu a půl, a pak jste na ostrově.

2. Jaké aktivity lze na Koh Jum podniknout?

Na Koh Jum si můžete užít opalování, plavání, potápění, procházky v lese, nebo si prostě jen užít klidné chvíle na pláži.

3. Existují na ostrově restaurace a obchody?

Ano, na ostrově najdete několik restaurací a obchodů, kde si můžete doplnit zásoby a vychutnat si thajskou kuchyni. Nečekejte ale žádné velké supermarkety a obří turistické restaurace.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Koh Jum?

Nejlepší doba na návštěvu Koh Jum je v období sucha, které trvá od listopadu do dubna. Během této doby je počasí ideální pro dovolenou na pláži.

Jaký je váš oblíbený thajský ostrov? Napište nám do diskuze. A jestli se vám článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

 

 

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.