Tuk-tuk je thajská klasika, Češi se jich ale často bojí

Tuk-tuky v Thajsku
Foto: Pixabay

Češi jezdí do Thajska rádi, ale mnohdy se bojí využívat k dopravě ikonické thajské tuk-tuky. Doprava v Bangkoku je sice vzrušující, ale pro turisty také velmi nepřehledná. Jak se tedy nejlépe po Bangkoku dopravovat?


Taxíky:

Taxíky jsou v Bangkoku snadno dostupné a představují pohodlný způsob dopravy po městě. Ceny jízdného začínají na 35 bátech. V době dopravní špičky však může být doprava hustá a taxíky se obtížně hledají. Nejlepší je vyhnout se přivolávání taxíků v době dopravní špičky a používat aplikace pro spolujízdu, jako je Grab nebo Uber. Důležité je také pamatovat na to, že pokud pojedete taxíkem na letiště, budete platit mýtné. To není započítáno do ceny, kterou dáváte taxikáři, proto je dobré mít k dispozici hotovost. 

Tuk-tuky:

Tuk-tuky jsou v Bangkoku oblíbeným dopravním prostředkem a představují vcelku zábavný způsob, jak prozkoumat město. Jedná se o tříkolové motocykly se zastřešeným prostorem k sezení pro cestující. Neplatí se v nich však taxametry a jízdné je třeba domluvit před jízdou. Tuk-tuky mohou být občas dražší než taxíky a řidiči se mohou pokusit jet delší trasou, aby zvýšili cenu jízdného. A právě toto odrazuje mnoho českých turistů, kteří se bojí, že je tuktukář podvede. Z naší zkušenosti můžeme říci, že to je velmi pravděpodobné, ale v přepočtu utratíte možná o dvacet, nebo třicet korun více. Za tu zkušenost to určitě stojí, takže žádné strachy. 

BTS Skytrain:

Vlak BTS Skytrain je nadzemní vlakový systém, který jezdí po celém Bangkoku a představuje efektivní způsob, jak se vyhnout dopravním zácpám. Jezdí od 5 hodin ráno do půlnoci a pokrývá většinu hlavních turistických oblastí ve městě. Jízdné začíná na 16 bátech a závisí na ujeté vzdálenosti. BTS Skytrain je klimatizovaný a vlaky jezdí často, což z něj činí pohodlný způsob dopravy. Na letiště se dostanete tzv. Airport Rail a cesta bude trvat cca hodinu. Vlak je v provozu denně od 6:00 do 24:00. Stačí nastoupit ve stanici Phaya Thai a jet až do stanice Suvarnabhumi. Cena jízdy pro jednoho byla v době naší návštěvy 45 THB. 

Motocykly:

Motocykly jsou v Bangkoku oblíbeným dopravním prostředkem a představují rychlý způsob, jak se pohybovat v dopravě. Mohou však být nebezpečné a je nutné nosit přilbu a dodržovat dopravní předpisy. Není však neobvyklé, že vás bude chtít řidič naložit na motorku s vašimi zavazadly. Tento tip dopravy proto nedoporučujeme, protože můžete narazit na řidiče, který bude jezdit opravdu nebezpečně a vzhledem k povaze motorky, byste při případné nehodě mohli přijít ke zranění. Pokud byste tento „zážitek“ chtěli vyzkoušet tak důrazně doporučujeme před jízdou vyjednat jízdné, protože se nijak neměří.

Přečtěte si: Turista z Česka naletěl na klasický thajský trik

Máte zkušenosti s thajskými tuk-tuky? Napište nám do diskuze. A jestli se vám článek líbí, pošlete ho kamarádovi, nebo sdílejte na sociálních sítích.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.