„Je zavřeno!“ Turista z Prahy naletěl v Bangkoku na typický thajský podvod

Foto: Martin Filipi

Jde asi o jeden z nejznámějších triků podvodníků v Asii. I přes to na něj však každoročně naletí tisíce turistů z celého světa. Třeba Jaroslav z Prahy, který do Bangkoku vyrazil s manželkou.


Bangkok, hlavní město Thajska, je populární turistickou destinací díky své krásné kultuře, chutné thajské kuchyni a živému nočnímu životu. Bohužel, tak jako v mnoha jiných turistických místech, se i v Bangkoku vyskytují podvodníci, kteří využívají nezkušenosti turistů k získání peněz. Je proto důležité o některých typických podvodech vědět, aby se turisté před nimi mohli chránit a Bangkok si tak dokonale užít.  

Přišlo nám to jako velká laskavost, ale z tuktukáře se nakonec vyklubal podvodník. Královský palác byl samozřejmě otevřen
Jaroslav K.; Praha 

Podvod s tuk-tuky 

Tuk-tuky jsou v Bangkoku velmi oblíbeným dopravním prostředkem a turisté je často využívají k prohlídce města. Někteří řidiči tuk-tuků se však snaží podvést turisty tím, že je vezmou na dlouhou a zbytečnou trasu, aby ve výsledku turista zaplatil více peněz. Existuje jednoduchá rada, jak tomuto podvodu předejít. Před nástupem do tuk-tuku si musíte vyjednat cenu jízdného, na které můžete následně trvat. Pokud řidič odmítne vyjednanou cenu, hledejte jiného řidiče. 

Podvod s Velkým palácem 

Velký palác je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Bangkoku a bohužel také oblíbeným místem podvodníků. Přesvědčil se o tom i pár z Prahy, který na typický trik bohužel naletěl. „Podvod začíná většinou tak, že se s vámi místní obyvatel dá do řeči a ptá se, kam máte namířeno“, říká Jaroslav K. z Prahy, který kvůli podvodu přišel o pár set dolarů. Rozhovor je prý veden velmi přátelským tónem a „rádci“ vám sami od sebe nabízejí různé cestovatelské tipy. 

Pokud se však zmíníte, že plánujete návštěvu Velkého paláce (popřípadě jiné známé památky), bude vám tvrdit, že zrovna dnes je památka zavřená, ale že vám může nabídnout prohlídku něčeho jiného. Většinou se však jedná o atrakci, která je dražší, je dál a není tak turisticky zajímavá. „Vezl nás asi hodinu, za což si samozřejmě naúčtoval řádnou sumičku a ještě nás nahnal k nějakému krejčímu, kde jsem si objednal oblek, i když jsem ho vůbec nechtěl“, usmívá se Jaroslav, kterého prý tato „rada“ místního tuktukáře přišla v součtu téměř na 400 dolarů. „Ale zase mám pěkný oblek“, směje se Jaroslav. 

Podvod s falešnou měnou

Někteří místní obyvatelé se pokouší podvést turisty tím, že jim nabízejí falešnou měnu a tvrdí, že jde o velmi výhodný obchod. Abyste se tomu vyhnuli, měňte si peníze pouze ve směnárnách a před přijetím bankovek si ještě překontrolujte, že jich máte správný počet. 

Podobné podvody nejsou bohužel v Bangkoku ničím neobvyklým a turisté by si jich měli být vědomi, aby se nestali jejich obětí. Stačí se informovat předem, najít správné otevírací doby památek a nejlépe i najít nejkratší cestu z hotelu k památkám. Pokud nechcete smlouvat o cenu za dopravu v tuk-tuku, můžete využít aplikaci Grab. Je to obdoba Uberu a platit se dá i v hotovosti přímo řidiči. Cenu vám aplikace samozřejmě sdělí předem.

Líbí se vám článek? Napište nám do diskuze, případně ho pošlete někomu, o kom si myslíte, že by se mu mohl také líbit.  

Anketa
Stali jste se někdy v zahraničí obětí podvodu?
Celkem hlasovalo 9110 čtenářů.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.