Jednou z nejčastějších cestovatelských chyb je provokování a nedodržování místních zvyklostí

Turista
Foto: Pixabay

Zlatou cestovatelskou radou je „nevyčnívat z davu“. Mnoho cizinců, ze kterých bylo na první pohled patrné, že jsou to turisté, skončilo okradeno a zraněno v nemocnici, někteří dopadli dokonce i hůře.


Kdykoliv někam jedete na dovolenou, mějte vždy na paměti, že není dobré dávat na odiv svoje drahé oblečení, auto, fotoaparáty, velkou hotovost, atd… „Nevyčnívat z davu“ je zkušenými cestovateli považováno za zlaté cestovatelské pravidlo. Když ho budete dodržovat, podstatně snížíte možnost nějakého incidentu a krádeže. Doporučuje se nosit nenápadné oblečení a peníze ukrýt na různých místech na těle, nebo ještě lépe, ve speciálních skrýších. Třeba v opasku, nebo ve spodním prádle.

Pozor na polibky a ramadán

Ale není to jenom o přepadení a krádežích. Jde i o místní zvyklosti. Například v arabském světě byste neměli konzumovat na veřejnosti alkohol, nebo třeba jíst o ramadánu. Mnoho nesezdaných párů potom může zaskočit také fakt, že v těchto zemích není vhodné, a někde je to dokonce striktně zakázáno, projevovat si navzájem city. Například držením se za ruce, objímáním nebo polibky. Je potřeba na to dávat pozor.

Základem je respekt

Může to znít jako tzv. „knížecí rada“, ale uvědomte si, že jako turista v cizině je důležité být obezřetný a respektovat místní zvyklosti a zákony. Udržujte si povědomost o bezpečnosti v regionu, vyhněte se nebezpečným oblastem a sledujte rady místních obyvatel i cestovních průvodců. Důležité informace získáte například na webu ministerstva zahraničních věcí.

Mějte plán "B"

Opatrujte své cennosti, nepřenášejte velké množství hotovosti a používejte bezpečné způsoby platby. Mějte na paměti své osobní bezpečí, zvláště v noci, a vyhýbejte se opuštěným či neosvětleným místům. Choďte s důvěryhodnými průvodci, pokud plánujete dobrodružné aktivity nebo výlety mimo turistické oblasti. Dbejte na své zdraví, zkontrolujte očkování a pijte pouze pitnou, resp. balenou vodu. Respektujte místní kulturu, náboženství a tradice, a buďte ohleduplní vůči místním lidem. Nakonec, mějte připravený záložní plán v případě, že byste se ztratili nebo měli potíže, a mějte vždy při sobě důležité kontaktní údaje a dokumenty.

Ocitli jste se někdy v zahraničí v nějaké prekérní situaci? Jestli ano, napište nám o tom do diskuze. Děkujeme.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.