Na tomto děsivém místě je největší koncentrace jedovatých hadů na světě. Na Hadí ostrov proto nikdo nesmí

Had_Chřestýš
Foto: Pixabay

Brazilský Hadí ostrov je plný tisíců jedovatých hadů. Jedná se tak o možná nejznámější zakázané místo, které nemůže téměř nikdo navštívit. Na ostrově totiž žije nejjedovatější had na světě.


Kde se nachází Hadí ostrov? 

Ilha da Queimada Grande, známý také jako Hadí ostrov, je malý ostrov, který se nachází asi 20 mil od pevninského pobřeží Brazílie, tedy dostatečně daleko, aby se hadi nemohli dostat na pevninu. Vzhledem k tomu, že hadi mají silný jed, je tento fakt pravděpodobně velmi uklidňující pro blízké obyvatele. Na počátku 20. století vznikl na ostrově rozsáhlý lesní požár, jehož cílem bylo vyčistit území pro banánovou plantáž. Z toho ovšem sešlo, když si místní uvědomili, kolik smrtelně nebezpečných hadů už na ostrově žije. 

Počet hadů by nemusel být tak hrozný, kdyby byli například dva centimetry dlouzí a nejedovatí. Hadi na tomto ostrově jsou však unikátním druhem zmije, který se česky nazývá Křovinář ostrovní.  Tento had může dorůstat délky přes půl metru a má silný a rychle působící jed, který rozpouští maso v okolí kousnutí. 

Čím se hadi živí? 

Na ostrově nežijí žádná zvířata, ale mnoho stěhovavých mořských ptáků využívá ostrov jako místo k odpočinku. Silný jed tohoto hada se vyvinul kvůli potřebě rychle zneškodnit a usmrtit mořské ptáky, kteří přistávají na stromech ostrova, než stihnou odletět. 

Kriticky ohrožený druh 

Počet Křovinářů ostrovních na Hadím ostrově se však odhaduje na pouhých 2 400 až 2 900 hadů. Vzhledem k tomu, že se jedná o jediné místo na Zemi, kde tito hadi žijí, jedná se o kriticky ohrožený druh. V minulosti některé odhady tvrdily, že na ostrově žije až 400 000 hadů a více. Na ostrově však není dostatek potravních zdrojů, aby se zde udržela tak velká populace. Problémem hadů jsou také pytláci. Ti se pokoušejí vzácné hady chytat a pašovat za potenciální výplatu 10 000-30 000 dolarů za exemplář. 

Dá se navštívit Hadí ostrov? 

Brazilská vláda uzavřela přístup na ostrov jak kvůli ochraně lidí, tak hadů. Povolení k návštěvě ostrova má jen velmi málo badatelů. Když už se tam vydají, musí získat zvláštní povolení a pak je musí doprovázet také certifikovaní lékaři. Z toho vyplývá, že toto místo je velmi nebezpečné a nemělo by být cílem cesty nikoho. V nejideálnějším případě čeká nezvaného hosta pouze vážná právní komplikace s brazilskými úřady.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.