Zájezdy na Blízký východ prudce zlevňují. Budou tam ale Češi jezdit? Alkohol tam totiž nedostanou

palac-oman
Foto: Pixabay

Vyrazit z Prahy přímým letem na týden do Ománu do pětihvězdičkového resortu s programem all inclusive za méně než 15 tisíc korun se zdá jako sci-fi. Jenže není. Zájezdy do destinací na Blízkém východě prudce zlevňují.


Současná situace v Izraeli způsobila, že zájezdy do této země jsou v podstatě komplet zrušeny. To dává logiku. V zemi nemusí být bezpečno. Podle některých odborníků na Blízký východ se může konflikt přenést i do některých okolních zemí. Zatím tomu nic nenasvědčuje, ale zájezdy do některých zemí v této oblasti prudce zlevňují. Dříve exotický Omán se tak i v pětihvězdičkovém resortu s programem all inclusive stává velice levnou destinací. Tak levnou, že vyjde výhodněji než víkend v luxusním letovisku v Krkonoších.

Omán za 15 tisíc má jedno "ale"

Nechceme nikomu dělat reklamu, ale v nabídce české cestovní kanceláře můžete najít listopadové a prosincové termíny do letoviska Salalah na jihu země. Pětihvězdičkový resort, program all inclusive, cena dle výběru pokoje a termínu cca 15 tisíc korun. To vypadá na skvělou alternativu k „mainstreamovému“ Egyptu. Je tady ale několik „ale“…

Pouze pro abstinenty

Podle zkušených turistů je pětihvězdičkový hotel v Egyptě lepší volbou než v Ománu, kde navíc bude možná trochu problém s alkoholem. Ne snad, že by člověk jezdil na dovolenou kvůli tomu, aby od rána do večera „nasával“, ale co si budeme povídat. Když je v programu all inclusive alkohol, málokdo z plnoletých výletníků odolá.  V Ománu totiž většinou alkohol nedostanete. V ceně jsou tak většinou „pouze“ nealkoholické nápoje.

Češi nemají jasno

A to se některým Čechům nemusí líbit: „Za patnáct tisíc můžu ležet v pětihvězdě v Egyptě a pít gin nebo rum od rána do večera,“ píše v internetové diskuzi Jiří S. z Prahy. Oponuje mu ale Simona D., která reaguje tím, že alkohol k dovolené nepotřebuje: „Pít můžu doma v baru. Na dovolenou si jedu hlavně odpočinout a poznat jinou kulturu.“ Takže klasika. Každý ať si vybere podle svých preferencí. Pravdou je, že Omán je zajímavá země, kde se dá mnohé objevit. Co vidět v Ománu?

Co vidět v Ománu

Určitě byste neměli vynechat Muscat, hlavní město Ománu a sídlo sultána. Podle mnohých jde o jedno z nejkrásnějších měst na světě. Krásné město je ale i zmíněný Salalah. Navštívit můžete například Ayubovu hrobku, která leží na vrcholu kopce za městem. Dobrodružnější povahy mohu navštívit poloostrov Musandam, který je specifickou součástí Ománu. Jedná se pravděpodobně o nejzaostalejší, zato ale velmi zajímavou oblast Ománu.

Lákalo by vás navštívit Omán? Byli jste tam už? Co se vám tam líbilo? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Anketa
Byl by pro vás na dovolené problém zákaz alkoholu v programu all inclusive?
Celkem hlasovalo 3382 čtenářů.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.