Pařba v Bangkoku aneb jak jsme vyzkoušeli slavný hotel Lebua

Foto: Pixabay

Víte, ve kterém hotelu se natáčel film „Pařba v Bangkoku“? Byl to thajský hotel „Lebua at State Tower“. My jsme se do tohoto hotelu vydali, abychom na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké nabízí možnosti.


Hotel Lebua at State Tower nepatří zrovna mezi ty nejlevnější v Bangkoku, ale vaši peněženku určitě nezruinuje a určitě stojí za to ho navštívit. I kdyby to mělo být třeba jen na jednu noc. Věřte, že to bude stát za to.

Vybavení pokojů

Hotel Lebua disponuje mnoha typy ubytování. My jsme byli ubytování v pokoji „apartmá Superior“. Pokoj byl opravdu velký, měl necelých 70 metrů čtverečních. Po otevření dveří nás přivítala obývací místnost se sedačkou a televizí. Dále se krátkou chodbou pokračovalo do ložnice a koupelny. V té se nacházela jak sprcha, tak vana. V ložnici byla postel velikosti Super King tzn. 200x200 cm. Nejlepší na celém pokoji byl ale jeho výhled, který vypadal skvěle i v noci. K pokoji se dostanete pohodlně jedním z mnoha výtahů, které se v hotelu nachází. A i když je hotel opravdu velký, díky velkému množství výtahů jsme nikdy nemuseli dlouho čekat.

Cena za jednu noc v hotelu Lebua

Cena tohoto hotelu byla velmi přívětivá, na Thajsko však velmi drahá. Za dvě noci jsme zaplatili cca 6 000 korun i se snídaní. Co se však nikde neprezentuje, a měli byste si na to dát pozor, je tzv. „security deposit“. Pro nás, protože jsme cestovali dva, se jednalo o částku 10 000 THB (thajských bahtů), kterou ovšem nelze zaplatit debetní kartou, takže je nutné vybrat peníze z nedalekého bankomatu. Zde je ale další problém. A to ten, že výběry z bankomatu jsou v Thajsku, a v Bangkoku obzvlášť, relativně drahé a poplatek se procentuálně odvíjí od výše vašeho výběru. Depozit po skončení pobytu recepce vrací v hotovosti a pokud už nikam necestujete, máte problém peníze rozumným způsobem utratit. Můžete si je samozřejmě vyměnit na letišti, ale tam je kurz velmi nevýhodný. My jsme peníze využili na nákup suvenýrů v nedalekém nákupním centru.

Fantastické snídaně

V tomto hotelu se podávají opravdu skvělé snídaně a bylo to jediné jídlo, které jsme chtěli jíst v hotelu. To hlavně z důvodu, že se nám velmi zamlouval tzv. „street food“ a rádi jsme ochutnávali nové věci. Snídaňová část zahrnuje 4 velké místnosti, přičemž každá z nich je zaměřená na něco jiného. Najdete tak zde část pouze s pečivem, sladkostmi, slanou kuchyní a specialitami. Těmi specialitami není ale například sushi, které je vidět na fotografii, ale jedná se hlavně o sýry, které jsou v Thajsku velmi drahé a stojí se na ně dokonce dlouhé fronty.Foto: Pixabay

Okolí hotelu

Hotel se nachází u silnice Charoen Krung Road v blízkosti řeky Chao Praya. Každou půlhodinu jezdí hotelová kyvadlová doprava na stanici vlaku Saphan Taksin. Odtud je to ke Královskému paláci kousek říčním taxíkem. Na stanici vlaku se však pohodlně dostane i pěšky, cesta vám zabere pomalou chůzí maximálně 10 minut. Pokud byste potřebovali zakoupit potraviny, nebo třeba rychlou svačinu, nachází se v ulici Silom Road obchod 7-eleven, ve kterém najdete opravdu vše. Cesta tam trvá asi pět minut pěšky. Co se týká cesty na letiště tak na obě dvě trvá cesta přibližně hodinu. Odvoz si můžete zařídit přímo v hotelu.Foto: Pixabay

Závěr

Vyplatí se tedy navštívit tento hotel? Ve zkratce rozhodně ano, ale má to svá ale. Za prvé je důležité si dát pozor na zmíněný „security deposit“ a připravit se na něj dopředu – například emailem napsat přímo do hotelu s číslem vaší rezervaci, aby vám potvrdili, jaký deposit budete muset platit. Za druhé z vlastní zkušenosti můžeme říci, že se hotel vyplatí na maximálně dvě až tři noci (rozhodně to není hotel na týdenní ubytování). A to hlavně z důvodu ceny, protože tento hotel čerpá hlavně z toho, že byl zobrazen ve známém filmu a na cenách je to znát. Luxusnější hotel seženete klidně za polovinu ceny. A za třetí. Určitě poproste na recepci (ještě lépe při vytvoření rezervace) aby vám dali pokoj ve vyšších patrech, budete tak mít lepší výhled.

Zdroj: Vlastní zjištění autora

Foto v článku: Martin Filipi

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.