Neobvyklé a někdy nesmyslné zákony o přepravě zvířat v USA mohou někomu vyrazit dech

Pes v autě
Foto: Pixabay

Zákony jsou zde proto, aby byly dodržovány, a to platí i pro pravidla týkající se jízdy v automobilech. Ale co byste řekli na to, že v některých státech Spojených států byste se mohli setkat s medvědem, velbloudem nebo dokonce velrybou, kteří by se dostali do vašeho vozu?


Zní to možná jako absurdní příběh ze zábavního parku, ale ve Spojených státech to může být realita. Alespoň ta teoretická. Podívejme se na některé neobvyklé zákony, které by vás v USA mohly překvapit. Překvapit ale spíše na papíře. Nepředpokládáme totiž, že byste se mohli dostat do situace, kdy by hrozilo, že některý z níže uvedených zákonů porušíte. Ale jeden nikdy neví… 

Medvěd v automobilu? Ne, děkuji!

Absurdní zákon je stále platný ve státě Missouri je zakázáno řídit vlastní vozidlo, pokud se v něm nachází volně se pohybující medvěd. Možná se ptáte, jak často se taková situace vyskytuje, ale zákony jsou zde pro všechny případy. Otázkou zůstává, zda můžete řídit cizí auto, ve kterém je medvěd řádně připoután bezpečnostním pásem. V tomto případě by to možná bylo dovoleno. 

Pes na střeše? To ne!

Na Aljašce je zakázáno přepravovat psa, který je připoutaný na střeše vozu. Naopak, pes sedící volně na střeše není problém. Tato neobvyklá pravidla mohou některým psům připadat atraktivní, jak jsme mohli vidět při naší návštěvě Sardinie, kde psi skutečně cestují na střechách náklaďáků. Jak to, že nespadnou, zůstává záhadou. 

Mazlíčci na předním sedadle

V Massachusetts je zakázáno vozit zvířata na zadních sedačkách automobilu, ale na předním sedadle to žádný zákaz neomezuje. Důvodem k tomuto opatření je pravděpodobně to, že řidiči, kteří komunikují se svými mazlíčky na zadních sedadlech, se často otáčejí směrem dozadu, což může způsobit nebezpečí. Přeprava většího psa na předním sedadle je zřejmě považována za bezpečnější alternativu. To zní docela logicky, ovšem zákon už nehovoří o tom, zda je v takovém případě povinností řidiče vyřadit z činnosti airbagy a jak řešit přepravu větších plemen. 

Zvířata a střílení

Ve státě Tennessee vás mohou zákony dost zmást. Zákon neklade na přepravu zvířat v automobilech žádné omezení, ale stanovuje, že pokud zvíře sedí na sedadle, nesmíte ho zastřelit. Výjimkou je velryba – pokud ji zastřelíte, nebudete postiženi žádným trestem. 

Toto jsou jen některé z příkladů bizarních zákonů o přepravě zvířat v Americe. Jak je vidět, každý stát může mít své vlastní neobvyklé předpisy. Takže až budete cestovat po USA, mějte na paměti, že můžete narazit na něco mnohem zvláštnějšího než jen nudné přepravní předpisy.

Víte o nějakém jiném absurdním dopravním předpisu? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.