Návštěva Sochy svobody chce trochu plánování. Jinak se tam vůbec nemusíte dostat

Foto: Pixabay

Návštěva Sochy svobody je pro mnoho turistů při návštěvě New Yorku takřka povinností. Socha se nachází na Liberty Island tzv. Ostrově svobody, kam se velmi snadno dostanete trajektem. Cestu je ale potřeba plánovat.


Trajekt k Soše Svobody 

Trajekt na Sochu Svobody je jediným způsobem, jak se dostat na ostrov Liberty Island, a představuje také rychlý způsob, jak se tam dostat. Trajekt vyplouvá z Battery Parku, který se nachází na jižním cípu Manhattanu. Battery Park je snadno dostupný metrem, autobusem, nebo taxíkem. Pokud zvolíte cestu autobusem, vystupte na zastávce Battery Pl/Washington St. Dostanete se na ní linkami SIM32 a SIM34. Pokud však jedete z centra v okolí Time Square, využijte raději metro, konkrétně stanici Times Sq - 42 St a jeďte na stanici South Ferry. 

Cesta trajektem na ostrov trvá přibližně 20 minut a trajekt jezdí celoročně. Během hlavní turistické sezóny jezdí trajekt každých 20 minut, mimo sezónu jezdí každých 30-40 minut. Jízda trajektem stojí kolem 20 dolarů na osobu (ceny se však občas mění). Z trajektu je nádherný výhled na panorama New Yorku a Sochu Svobody. Po příjezdu na ostrov Liberty Island můžete vystoupit a prohlédnout si ostrov včetně sochy a muzea.

Tipy pro cestu trajektem: 

Kupte si jízdenky předem. Doporučujeme zakoupit si lístky na trajekt s předstihem, protože zejména v hlavní turistické sezóně mohou být fronty velmi dlouhé, takže pokud byste se rozhodli navštívit ostrov až ve večerních hodinách, je možné, že byste se na ostrov vůbec nedostali. Lístky si můžete zakoupit jak online, tak na terminálu trajektů v Battery Parku. 

Ranní výlet

Pokud si nechcete zakoupit jízdenku předem (ať už z jakéhokoli důvodu) zkuste zvolit první ranní trajekt. Ten vyráží (podle sezóny) již v 8:30 a v tu dobu dle našich zkušeností není v terminálu ještě tak velká fronta. 

Počasí

Pokud trpíte, respektive váš žaludek, při cestách lodí, trajekt rozhodně nebude výjimka. Proto zkuste cestu plánovat s ohledem na předpověď počasí. Za špatného počasí může být totiž jízda trajektem neklidná a pro někoho vyloženě nepříjemná. 

Občerstvení

Na ostrově Liberty Island je omezená nabídka jídla, proto si s sebou vezměte svačinu a vodu. Pokud byste se chtěli na ostrově najíst, nachází se tam restaurace Statue of Liberty Crown Cafe.

Máte nějaký tip ohledně návštěvy Sochy svobody v New Yorku? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.