Řidič z Česka se na křižovatce v Berlíně rozjel stejně jako v Praze. Dostal za to tučnou pokutu

Škoda Octavia RS - Ilustrační foto
Foto: Jan Smékal

To, co projde řidičům na českých silnicích, jim vůbec nemusí projít na těch německých. I zdánlivé „nesmysly“ se v Německu trestají a pokuty nejsou zrovna nízké.


Před pár dny jsme uveřejnili dva články týkající se zajímavých, resp. v Česku neobvyklých, dopravních přestupků, za které se v Německu udělují pokuty. Jedním z hříšníků byl náš redakční kolega, který dostal pokutu 70 eur za používání navigace se zapnutou funkcí upozorňování na rychlostní radary. O dalším přestupku nás informoval jeden ze čtenářů článků, který upozornil na tzv. „dooring“, tedy nebezpečné otevření dveří do dráhy jiného účastníka silničního provozu. Za takový přestupek může být uložena pokuta až 50 eur, i když některé prameny uvádějí, že až 100 eur.

Trochu mi to fouklo do roury a stálo mě to 50 eur. Doma je to přito naprosto v pohodě
Michal H.; Praha

Do redakčního emailu nám přišlo také mnoho dalších zpráv o situacích, které naši čtenáři v zahraničí s místní dopravní policií zažili a ze kterých byli překvapeni. Bohužel, z některých situací odešli i s poměrně vysokou pokutou. Jedním z takových řidičů byl i Michal H. z Prahy, který dostal pokutu 50 eur za to, že svým způsobem jízdy „vytvářel nadbytečný hluk a nepořádek způsobený výfukovými plyny“. O co šlo?

Michal, který nás požádal, abychom nezveřejňovali jeho celé jméno, popsal situaci ve svém emailu takto: „Jeli jsme s kamarády do Berlína na tuningový sraz. Jeli jsme se tam podívat, nikoliv soutěžit. Je ale pravda, že moje dieselová eresová oktávka trochu potuněná je“, píše Michal a pokračuje: „Ale nic zakázaného. Upravená řídící jednotka, přední spojler, zadní difuzor, lepší hudba, folie (schválené), no a výfuk. A to byl asi problém“.

Michal se totiž na křižovatce na okraji Berlína rozjel asi poněkud razantněji, než by podle německých předpisů měl. „Možná mi trošku pískly gumy, ale to by asi nevadilo. Problémem bylo pro německé policisty to, že se mi trochu zakouřilo z výfuku a byl to prý hlučný start. Za mě nesmysl, doma to nikomu nevadí. Ale hádejte se s německým policistou. To je bez šance a akorát to ještě zhoršíte“.

Podívali jsme se proto na internet a zjistili jsme, že v Německu můžete skutečně spáchat přestupek tím, že způsobujete svým stylem jízdy s vozem hluk a zvyšujete zbytečně exhalace. Pokuta může podle sazebníku činit až 100 eur. Do takového nepřípustného jednání spadá i rozjezd na křižovatce, při kterém se vám protočí kola. Není tím samozřejmě myšlen prokluz kol v zimě, když je vozovka kluzká, ale záměrné protočení kol ve stylu závodníků v dragsterech. Tak pozor na to.

Rozjíždíte se na křižovatce s pískáním pneumatik? Napište nám do diskuze. A jestli se vám článek líbil, sdílejte ho dál. Děkujeme.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.