Zbláznili se, přebalují dítě v restauraci na stole a plenu nechají na židli. Dostali "stopku"

Foto: Pixabay

Přebalovat nemluvně na stole uprostřed restaurace a jako poděkování za toleranci hostů i personálu nechat na židličce použitou plenku i s „voňavým dárečkem“ uvnitř? I to se prý v některých restauracích děje.


Jak se mají chovat děti v restauraci? Nebo spíše, jak by se měli chovat jejich rodiče. To je v posledních dnech hodně přetřásané téma. Především kvůli rozhodnutí jednoho pražského bistra děti do svých prostor nadále nevpouštět. Rozhodnutí možná kontroverzní, stejně jako jeho forma, ale rodiče si za něj mohou pravděpodobně sami. Podle sdělení některých restauratérů se maminky prý občas nerozpakují přebalovat dítě přímo na stole uprostřed restaurace. Výjimkou prý není ani „zapomenutá“ použitá plenka na židličce.

Kde tedy začínají práva provozovatelů restaurace a jejich hostů a kde končí právo rodičů jít na oběd i s malými dětmi? Je to velmi tenká hranice, ale stačí použít elementární rozum a slušnost a vše bude fungovat ke spokojenosti obou stran. Pro mnoho rodičů totiž může být třeba víkendová návštěva restaurace příjemným oživením jinak náročných a hektických všedních dnů, ale zároveň může být i určitou výzvou. Především v situaci, kdy mají s sebou malé děti, které mohou obtěžovat ostatní hosty. I ti si totiž přišli do restaurace užít svůj klid.

Děti totiž návštěvu restaurace vnímají většinou jako docela nudnou záležitost. A jakmile se začnou děti nudit, může to být začátek utrpení nejen pro ně a jejich rodiče, ale i pro ostatní hosty a personál restaurace. Je proto velice důležité, aby rodiče měli na paměti několik zásad, jak se mají v restauraci s malými dětmi chovat.

Připravte děti předem

Předtím než se vydáte do restaurace, mějte na paměti, že děti by měly být připraveny na to, co je čeká. Pokud jdete do luxusní restaurace, kde je nutné dodržovat určitá etiketní pravidla, připomeňte dětem, jak se mají chovat. Pokud máte malé děti, připravte jim nějakou zábavu, jako jsou třeba omalovánky, hry nebo knížky, aby se nenudily.

Zvolte vhodné jídlo a nápoje

Vyberte jídlo a nápoje, které jsou vhodné pro děti. Mnoho restaurací nabízí speciální dětská menu, která jsou obvykle menší a cenově přijatelnější. Můžete také zkusit jídlo, které děti milují, například hranolky nebo pizzu. Je ale dobré si dát pozor na to, aby jídlo nebylo příliš kořeněné nebo ostré, což by mohlo být pro děti příliš dráždivé.

Chovejte se ohleduplně

Je důležité, aby rodiče v restauraci dbali také na ostatní hosty. Děti by neměly běhat po restauraci nebo křičet. Pokud se děti začnou nudit, snažte se je zabavit hrami nebo je odvést mimo restauraci. Pokud je to nutné, můžete také požádat personál o speciální sedačky nebo přebalovací pulty pro děti. Rozhodně nepřebalujte děti na stole v restauraci.

Pečlivě vyberte čas pro návštěvu restaurace

Pokud víte, že vaše děti mají tendenci být unavené nebo neklidné po určité době, zvažte návštěvu restaurace v té době, kdy bývají nejvíce odpočaté. Pokud máte v plánu strávit v restauraci více času, zvažte návštěvu restaurace během dne, kdy tam není příliš hostů.

Poděkujte personálu

Když se chystáte opustit restauraci, nezapomeňte poděkovat personálu za jejich práci a služby. Pokud se vám líbilo jídlo nebo obsluha, můžete jim poděkovat formou spropitného a třeba i recenzí na sociálních sítích. Pokud se vyskytnou nějaké problémy nebo potíže, snažte se s personálem jednat ohleduplně a respektovat jejich práci.

Zůstaňte trpěliví

Někdy se může stát, že i přes vaše nejlepší úsilí se vaše děti budou chovat neklidně a rušivě. V takovém případě je důležité zůstat trpěliví a snažit se situaci řešit co nejlépe a ohleduplně k ostatním hostům a personálu restaurace. Pokud je to nutné, můžete zvážit možnost odejít z restaurace, nebo se alespoň přesunout na jiné místo, kde nebudou ostatní hosté rušeni.

Přečtěte si: Kempování v Česku může být dražší než hotel u moře

Setkali jste se někdy s odmítnutím vstupu do restaurace s malými dětmi? Schvalujete zákaz vstupu malých dětí do restaurace? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.