Pozor na správně zapnuté pásy v dětské sedačce. I malé dítě se z ní klidně vyvlékne

Dítě v sedačce
Foto: Pixabay

Dětská bezpečnost v automobilech je prioritou každého rodiče či opatrovníka. Jednou z klíčových opatření k zajištění této bezpečnosti je správné upevnění dětské sedačky v autě.


Upevnit dětskou sedačku do auta není v době úchytů Isofix žádná věda. Přesto se může stát, že se nepodaří sedačku uchytit správně, nebo do ní dítě správně připoutat. Vidět za jízdy dvouleté dítě, jak se vymanilo z pásů a začíná ze sedačky vylézat, není rozhodně nic, co byste chtěli zažít. Na co si tedy dát pozor? K nejčastějším chybám při upevňování dětské sedačky v autě patří:

Nesprávné upevnění pásů

Pokud jsou pásy upevněny špatně, může dojít k nebezpečnému pohybu sedačky během jízdy. Je důležité zajistit správné zafixování pásů tak, aby sedačka zůstala stabilní. Některé sedačky vyžadují specifické upevňovací body v autě. tzv. Isofixy. Ty jsou ale už standardní výbavou drtivé většiny moderních vozů. Dbejte na správné zacvaknutí úchytů do kovových oček. Nedostatečné přichycení sedačky může vést k riziku zranění při nehodě. Důležitá je pochopitelně i volba vhodné sedačky podle věku a váhy dítěte. Každá sedačka má specifické doporučení ohledně věku a váhy dítěte. Je důležité vybrat sedačku, která odpovídá těmto parametrům, aby byla zajištěna maximální bezpečnost.

Používání nepovolených doplňků

Někteří rodiče se domnívají, že přidání doplňků, jako jsou polštáře nebo vycpávky, zvýší pohodlí jejich dětí. Avšak používání nepovolených doplňků může snížit účinnost sedačky a dokonce zvýšit riziko zranění. Malý polštářek určitě rizikem není. Ale například různí molitanoví hadi, které si dítě omotá kolem krku, aby mělo větší pohodlí, rizikem určitě jsou.

Umístění sedačky v autě

Optimální umístění dětské sedačky je na zadním sedadle uprostřed. Toto místo poskytuje nejlepší ochranu v případě nehody. Jestliže má tedy váš vůz úchyty Isofix i na prostředním sedadle, a jestliže vám to nebude dělat problémy při přepravě dalších členů rodiny, zvolte rozhodně prostřední sedadlo.

Správné upevnění pásů a kontrola jejich pevnosti

Při upevňování pásů je důležité zajistit, aby byly pevně a správně zafixovány. Po upevnění je nutné provést kontrolu, zda jsou pásy dostatečně napnuté. Co ale dělat, když se dítě snaží ze sedačky dostat? Nejčastěji to hrozí, když jsou pásy příliš volné a dítě cítí možnost se z nich vymanit. Pokud se dítě pokouší vystoupit ze sedačky, je důležité zachovat klid, nepanikařit a na dítě nekřičet. V případě, že se dítě stále snaží dostat ze sedačky, je bezpečnější a vhodnější zastavit na bezpečném místě, uklidnit dítě a upravit dálku pásů.

Správné upevnění dětské sedačky v autě je klíčové pro bezpečnost dítěte během jízdy. Vyvarujte se proto chyb, jako je nesprávné upevnění pásů nebo používání nepovolených doplňků. Pamatujte také na volbu správné sedačky podle věku a váhy dítěte. Ať je každá cesta s vaším dítětem bezpečná a pohodlná.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.