Užijte si zimní Edinburgh. Je tam sice chladno, ale mystická atmosféra města za to stojí

Foto: Pixabay; Daniel Kadlec

Edinburgh sice není úplně lednová destinace, ale když se dobře oblečete, užijete si tam skutečně parádní víkend plný zážitků a skvělého jídla a pití. Aktuální ceny letenek k tomu přímo vybízejí.


Hlavní město Skotska, Edinburgh, je krásné v každém ročním období. Kdo se nebojí zimy, neměl by si proto nechat ujít ani zimní variantu takového víkendového výletu. Město, pokryté sněhem, nabízí přímo magickou atmosféru. Tu si pochopitelně nejlépe vychutnáte za oknem nějakého pubu s pivem nebo sklenkou whisky na stole, ale zapomenout nesmíte ani na „klasické“ turistické atrakce. Využijte toho, že město bude prázdnější a ceny příjemnější. Mimochodem, lednové zpáteční letenky z Prahy začínají někde kolem částky 3.500,- korun, což je docela fajn. A co tedy vidět a navštívit? 

Královská míle (Royal Mile) a Edinburgh Castle

Vaše cesta začíná na Královské míli, historické tepně Edinburghu. Procházejte úzkými uličkami plnými tradičních obchodů, butiků a historických památek. Zastavte se u Edinburgh Castle, symbolu města, který v zimě nabízí úchvatné výhledy na město a okolní krajinu. Doporučuji navštívit hrad večer, kdy je osvětlený a vytváří pohádkovou atmosféru. Milovníci Harryho Pottera by neměli vynechat návštěvu obchůdku „The Boy Wizard“.

Foto: Pixabay; Daniel Kadlec

Puby s dobrým pivem a jídlem

Edinburgh je domovem mnoha tradičních skotských hospod, kde můžete ochutnat skvělé pivo a lahodná jídla. Vyzkoušejte The Bow Bar nebo The Abbotsford, kde najdete široký výběr piva a skvělou atmosféru. Nezapomeňte také ochutnat tradiční skotská jídla, jako je haggis nebo klasika – fish & chips. 

Muzeum whisky

Skotsko je známé svou whisky, a návštěva muzea whisky je nezbytná pro všechny milovníky tohoto lahodného nápoje. Whisky Experience na Královské míli nabízí interaktivní prohlídku, kde se dozvíte vše o výrobě a historii skotské whisky. Po prohlídce si můžete vychutnat ochutnávku různých druhů whisky. 

Přeprava po Edinburghu

Město nabízí efektivní veřejnou dopravu, včetně autobusů a tramvají. V zimních měsících se dopravte raději veřejnou dopravou nebo pěšky, abyste plně vychutnali atmosféru města. Taxi jsou také běžně k dispozici, zejména ve večerních hodinách, a jsou bezpečným způsobem, jak se dostat z jednoho místa na druhé. 

Kde v Edinburghu bydlet

Pro optimální zážitek vyberte ubytování v centru města. Existuje mnoho útulných hotelů, penzionů a apartmánů, které nabízejí pohodlí a blízkost k hlavním turistickým atrakcím. Vyberte si ubytování s výhledem na hrad nebo na Královskou míli pro nezapomenutelný pobyt. Ceny dobrého ubytování se aktuálně pohybují od 80 liber výše. 

Celkově vzato, zimní Edinburgh nabízí jedinečný mix historie, kultury a pohostinnosti. Jestli zvládnete zimní počasí, neváhejte.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.