Při výběru aerolinky pro dlouhý let nepodceňujte kvalitu palubní zábavy

Foto: Daniel Kadlec

Letecké společnosti urazily za posledních několik let v oblasti palubní zábavy a konektivity skutečně dlouhou cestu. Na krátkých letech do pěti hodin se asi bez wifi a bohaté filmotéky obejdete. Na dlouhých letech ale výběr aerolinky pečlivě zvažujte.


Kdo někdy strávil v letadle osm a více hodin v kuse, dá nám jistě za pravdu, že každé rozptýlení, které ukrojí nějakou tu minutu, nejlépe hodinu, se vyvažuje zlatem. Někdo si proto stahuje doma filmy, které potom během letu sleduje, jiný zase poslouchá podcasty nebo oblíbenou hudbu. Kvalitní palubní zábava a připojení k wifi je však k nezaplacení. Co tedy při výběru aerolinky, samozřejmě kromě ceny letenky, sledovat?

Zábava v opěradle sedadla

Při porovnání jde především o obecnou dostupnost zábavy na opěradlech sedadel. Tedy například na jakém procentu letadel nabízí letecká společnost zábavu na opěradlech. Jaká je kvalita zábavy? Kolik filmů a pořadů je k dispozici, jak snadno se systém používá, mají monitory vysoké rozlišení a jsou k dispozici nějaké další zajímavé funkce? Náročnější cestovatelé mohou také sledovat, zda je k dispozici i nějaká streamovaná zábava. Například Spotify nebo Netflix.

Wi-fi na palubě?

Dnes není internet na palubách letadel až tak výjimečnou službou, přesto jej ne všechny aerolinky nabízejí. Samozřejmě je dobré mít vysokorychlostní Wi-Fi, která je skutečně použitelná pro věci jako surfování po internetu a streamování. Ta je ale většinou placená. Někdy ale můžete narazit i na bezplatnou wifi. Sice pomalou, ale například k chatování, nebo zaslání mailu by měla stačit.

Letecké společnosti s nejlepší palubní zábavou

Podle serveru Onemileatatime je v kontextu palubní zábavy nejlepší leteckou společností Emirates. Ta má v každém letadle své flotily zábavní systém ICE (což je zkratka pro informace, komunikaci a zábavu). Podle mého názoru je ICE jednoznačně nejlepší systém palubní zábavy na nebi, pokud jde o snadné používání, kvalitu programů a rozmanitost.

Až 6500 programů

Společnost Emirates totiž nabízí 6 500 různých programů, od nejnovějších filmů přes kompletní sezóny televizních pořadů, živé vysílání, podcasty až po zadní kameru (v letadlech A380). Ještě nikdy jsem se při letu se společností Emirates nenudil. mezi další skvělé aerolinky potom patří i Singapore Airlines a Canada Airlines.

Dobrá zábava, slabší wifi 

Zatímco společnost Emirates odvádí úžasnou práci se zábavou na opěradlech sedadel, její Wi-Fi je už méně působivá. Letecká společnost totiž používá službu OnAir, která má nízkou rychlost. Pozitivní však je, že je alespoň za rozumnou cenu a mnoho cestujících má dokonce Wi-Fi zdarma. Navíc všichni členové programu Skywards dostávají zdarma zprávy za letu.

Jak se při dlouhých letech v letadle zabavíte vy? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.