Nejpřitažlivější vánoční trhy pro Čechy jsou v Drážďanech a ve Vídni. Nejhezčí ale asi ty v Salzburgu

Foto: Daniel Kadlec

Vůně svařeného vína, punče, klobásek, křupavého trdelníku, nebo třeba jedlých kaštanů. Kdo by se na vánoční trhy netěšil. Češi většinou vyráží do Vídně, nebo do Drážďan. Co ale zkusit vyrazit letos někam jinam?


Snad každé větší evropské město pořádá nějaké vánoční trhy. Pro nás jsou nejbližší, a asi také nejoblíbenější, ty v Drážďanech, Vídni, Mnichově, nebo třeba v Norimberku. Drážďany lákají na pravou Drážďanskou štolu, Vídeň, kde je vánočních trhů více, pak zase na skvělý punč. V Norimberku by byl hřích vynechat křupavé bílé Norimberské klobásky, no a Mnichov láká například na vánoční pivní speciály. Jsou ale i města, kde je největším lákadlem vánočních trhů jejich původní atmosféra a genius loci.

Jedním z takových měst je například Salzburg, rodné město Wolfganga Amadea Mozarta, který měl například k Praze a jejím obyvatelům obzvláště vřelý vztah. Mnozí návštěvníci vánočních trhů považují právě ty v Salzburgu za nejkrásnější. Především kvůli stánkům, které se stále podobají těm původním. Ty se ve městě stavěly již od 15. století.

Trhy v Salzburgu jednoznačně preferují kvalitu nad kvantitou a tomu odpovídá i klidný a sváteční duch celého místa. Letos budou trhy navíc ještě poněkud svátečnější. Před místní katedrálou by se totiž měly vždy od 17 hodin konat koncerty. A skvělá zpráva je, že vstupné na koncerty by mělo být zdarma.

Do Salzburgu je to z Prahy přibližně 380 kilometrů, z Brna 430 km a například z Českých Budějovic pouze 230 kilometrů. Ale pozor, Salzburg je skutečně historické město a tak nepočítejte s tím, že zaparkujete v centru. Ideální je proto využít parkoviště P+R, kdy v ceně parkovného většinou bývá i jízdenka na místní MHD. Poslední známá cena, kterou jsme na internetu zjistili, byla 15 euro za celodenní parkování, což se může zdát hodně, ale cena obsahuje také jízdenku na MHD až pro 5 osob. Vždy si ale zjistěte aktuální ceny a podmínky.

Vánoční trhy v Salzburgu by se měly otevírat již 17. listopadu a trvat by měly až do Nového roku. Kdo chce počkat na první sníh a zažít v Salzburgu ještě větší romantiku, má tak hodně času. Ovšem je potřeba počítat s tím, že čím více se bude blížit Štědrý den, tím bude na trzích více návštěvníků.

Jaké jsou vaše oblíbené vánoční trhy? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Daniel Kadlec; Wikimedia Commons

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cestyavylety.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.