Letecká společnost Vueling bude využívat umělou inteligenci k optimalizaci provozu

Toni pomar - Ilustrační foto
Foto: Unsplash

Společnost Vueling, součást skupiny IAG, integrovala technologii prediktivní údržby Skywise společnosti Airbus do procesu digitalizace údržby své flotily.


Cílem je předvídat a plánovat neplánovanou údržbu své flotily s větším předstihem a dosáhnout tak větší optimalizace provozu. Společnost Vueling v posledních letech úspěšně vybudovala ekosystém založený na umělé inteligenci, který řeší klíčové problémy v oblasti provozní údržby.

Hromadná digitalizace

V rámci této strategie byl projekt zahájen hromadnou digitalizací dat o letadlech a motorech.

Tento proces zlepšuje plánování údržby, optimalizuje provádění plánovaných úkolů a synchronizuje plány, kapacitu a dostupnost letadel pro provádění úkolů údržby. To vše při sledování probíhající údržby v reálném čase, což vede k mnohem přesnějšímu řízení.

Nyní společnost v rámci svého nového plánu podniká další krok v procesu digitální transformace, a to integrací technologie Skywise Predictive Maintenance společnosti Airbus, která umožňuje sledování stavu letadel pomocí interních datových modelů letecké společnosti a generuje prediktivní upozornění pro údržbu letadel. Díky tomu je letecká společnost schopna lépe optimalizovat svůj provoz pomocí strojového učení a předvídat neplánované události údržby nebo jiné nepředvídané požadavky. Řešení Airbusu je prvním projektem řízeným Airbus Digital Alliance, která zahrnuje společnosti Delta TechOps, General Electric a Airbus, který kombinuje různé algoritmy prediktivní údržby.

Budoucnost je v umělé inteligenci

Tato technologie pokrývá širokou škálu letadel a součástí motorů od různých výrobců a představuje osvědčený systém prediktivní údržby s více než 200 algoritmy pokrývajícími různé systémy letadel, který společnost Vueling již nainstalovala do 53 letadel.

Isabel Garcia Alvarez, ředitelka plánování provozu společnosti Vueling, uvedla: "Jsme digitálně orientovaná společnost se silným závazkem k inovacím. Tímto projektem investujeme do zlepšení našeho provozu prostřednictvím prediktivních modelů, které nám umožňují předvídat potřeby naší flotily a nabízet tak našim cestujícím lepší služby."

Vueling

Jedná se o španělskou nízkonákladovou leteckou společnost, která ke svým letům využívá primárně letadla společnosti Airbus, konkrétně A319, A320 a také A321.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.