Horká čokoláda ve výšce 3 tisíce metrů? Okolí Zell am See nabídne nejen skvělou lyžovačku, ale také originální kuchyni

Rakouská restaurace
Foto: ŠKODA Auto

Vysoké horské štíty, nádherné výhledy, pečující náruč lázní a útulné hospůdky. Přijměte pozvání na výlet do oblíbeného rakouského horského střediska a jeho nedalekého okolí.


Region Zell am See-Kaprun v srdci rakouské alpské krajiny je spojením přírodních krás a kulturního bohatství. Právě tuto oblast se rozhodli prozkoumat Andrea a Sara, kteří společně provozují blog nazvaný PrettyLittleLondon. Společnost jim na cestách dělal nejen vůz Enyaq Coupé 85x ve výbavě Laurin & Klement, ale také Heidi, vystupující na sociálních sítích pod přezdívkou heidi.from.the.mountains, která v horách tráví většinu svého života.

Horká čokoláda v nebesích 

Jako svou první zastávku si trojice vyhlédla obec Kaprun s proslulým ledovcem Kitzsteinhorn. „Lanovka nás vyveze do restaurace ve výšce přes tři tisíce metrů. Můžete si tu vychutnat krásný výhled a šálek horké čokolády v jedné z nejvýše položených restaurací v Rakousku,“ popisuje Heidi.

Nirvána pro řidiče 

Cestou na ledovec se ale ještě zastaví ve Fusch an der Großglocknerstraße, což je obec na úpatí nejvyšší hory Rakouska Großglockneru. Ale hlavně tady pro nadšené motoristy začíná to nejlákavější – vysokohorská silnice, která se vine údolím Fusch, které je součástí národního parku Vysoké Taury. Jeho minulost sahá až do keltských dob. Milovníci horské jízdy si tady užijí četné zatáčky, kterými Enyaq i na sněhu díky jízdním asistentům proplouvá jako nic.

Restaurace ve výšce 3.029 metrů 

A konečně je tu Kitzsteinhorn. Majestátně se tyčí v nadmořské výšce 3 029 metrů a je nejen rájem pro milovníky zimních sportů, ale i těch, kteří ocení výhledy a kulinářské speciality. Restaurace Gipfel, kterou Heidi doporučila, proslula jako nejvýše položená restaurace v Salcbursku. Hosté si tady dopřávají regionální a mezinárodní kuchyni a zároveň se kochají panoramatem alpských velikánů. A po krátkém výletu na vrchol a lehké koulovačce už zpět do tepla předem vyhřátého Enyaqu.

Lázně i venkovní bazén 

Po delší době strávené v mrazu přijde vhod možnost dobít baterky – a to jak ty automobilové (nabití z 10 na 80 procent trvá u tohoto Enyaqu necelou půlhodinu), tak lidské. Lázně Tauern Spa v Kaprunu nabízejí dvanáct bazénů, deset saun a parních lázní a řadu wellness a kosmetických procedur. „Mají zde termální parní lázně či venkovní bazén, kde můžete plavat a užívat si výhled na Kitzsteinhorn horu,“ libuje si Heidi. Po relaxu zastavuje naše trojice u jezera Zeller See – ovšem na druhém břehu proti městečku Zell am See, který je méně rušný a oplývá útulnými kavárnami. Sladkovodní jezero se táhne v délce 3,8 kilometru a šířce 1,5 kilometru a je jednou z největších vodních ploch v Salcbursku. Ať už se jedná o plachtění, plavání, nebo jen procházky podél břehu, poskytuje dokonalé prostředí pro odpočinek a rekreaci. 

Hrad Kaprun nabízí krásné výhledy 

Dalším cílem cesty je hrad Kaprun, středověká pevnost z 12. století. Hrad je zachovalý a nabízí možnost vrátit se v čase. Konají se zde nejrůznější akce včetně festivalů, oslav a koncertů, které vytvářejí živou středověkou atmosféru. Lidé se zde často zastaví aspoň na pár minut kvůli krásným výhledům do údolí, kterým protéká řeka Salzach.

Klasická večeře na závěr 

Náš výlet nemůžeme uzavřít jinak než tradiční rakouskou večeří, vezmu vás do restaurace, která nabízí opravdu místní klasiku,“ slibuje Heidi a Andrea i Sara nadšeně souhlasí. Restaurace Dorfstadl, kterou již více než 35 let provozuje rodina Grainerových, je známá tradiční rakouskou kuchyní v rustikálním prostředí. Na jídelním lístku najdete i regionální speciality z Pinzgau, včetně steaků na rozpálených kamenech, zvěřiny a sezónních delikates.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.