Nejužitečnější aplikace při cestování po Bangkoku je Grab

Foto: Martin Filipi

Pokud máte v Asii už dost toho jezdit stále s tuk-tuky a neustále smlouvat o ceně jízdného, je aplikace Grab to pravé pro vás. Je to takový asijský Uber a má zajímavé vychytávky. Třeba platbu v hotovosti.


Aplikace Grab byla v jihovýchodní Asii poprvé spuštěna v roce 2012 a od té doby se stala jednou z nejpoužívanějších služeb pro přepravu osob v regionu. Aplikace umožňuje uživatelům rezervovat si jízdy, ale také objednávat jídlo a provádět platby prostřednictvím mobilních telefonů, takže se stává komplexním řešením všech jejich dopravních potřeb. 

Jak aplikaci Grab používat

Stáhněte si aplikaci Grab 

Chcete-li používat službu GrabTaxi, musíte si do svého mobilního telefonu stáhnout aplikaci Grab. Aplikace je k dispozici zdarma na platformách Android i iOS. Po stažení aplikace si vytvořte účet zadáním svého telefonního čísla a e-mailové adresy. 

Přidejte svou kreditní kartu 

Abyste mohli provádět platby za jízdy v aplikaci GrabTaxi, musíte si do svého účtu přidat kreditní kartu. To provedete tak, že v aplikaci přejdete na kartu "Payment" (Platby) a vyberete možnost "Add Credit Card" (Přidat kreditní kartu). Zadejte údaje o své kreditní kartě a uložte je do svého účtu. Aplikace je bezpečná, nicméně pokud máte banku, která vám umí zdarma vytvořit virtuální kartu, určitě tuto možnost využijte. Já jsem k tomuto účelu využil virtuální kartu od společnosti Revolut. Jestli se ale bojíte platit kartou, aplikace umožní platbu i v hotovosti přímo řidiči. 

Zarezervujte si jízdu s GrabTaxi 

Chcete-li si objednat GrabTaxi, otevřete aplikaci Grab a vyberte ikonu "Taxi". Zadejte místo vyzvednutí a cíl cesty a aplikace vám zobrazí odhadovanou cenu a dostupné taxíky v okolí. 

Potvrďte rezervaci 

Jakmile si vyberete taxi, potvrďte rezervaci klepnutím na tlačítko "Book Now". Aplikace vám zobrazí údaje o řidiči včetně jeho jména, fotografie a registrační značky. Registrační značka je asi nejužitečnější údaj, který z aplikace dostanete, protože díky ní auto vašeho řidiče jednoduše poznáte. 

Počkejte na taxi

Po potvrzení rezervace počkejte na příjezd taxíku. Prostřednictvím aplikace můžete sledovat polohu svého taxi v reálném čase. Po příjezdu taxíku potvrďte totožnost řidiče kontrolou jeho jména, fotografie a registrační značky a můžete vyrazit. 

Tip na závěr

Je pravdou, že většina řidičů (alespoň ti, se kterými jsem jel) neuměli moc dobře anglicky. To ale vůbec nevadí, protože řidiči většinou sami od sebe používají aplikace na překládání textu, tudíž se s nimi můžete domluvit tímto způsobem. Nikdy s tím nebyl žádný problém. 

Jak vidíte, používání této aplikace je opravdu jednoduché. Její hlavní výhoda spočívá v tom, že víte cenu předem (bez nutnosti smlouvat), auta jsou klimatizovaná a většinou i velmi pohodlná.

Máte nějakou zkušenost s dopravou po jihovýchodní Asii? napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.